Midnight Empire

Midnight Empire
One Desire
Studioalbumin Midnight Empire kansikuva
Studioalbumin tiedot
 Julkaistu 22. toukokuuta 2020
 Tyylilaji melodic hard rock
 Kesto 52.00
 Levy-yhtiö Frontiers Music s.r.l.
Listasijoitukset

Suomi 8. (albumilista)
Suomi 1. (fyysinen albumilista)

muut julkaisut
One Desire
2017
Midnight Empire
2020
One Night Only – Live In Helsinki
2021

Midnight Empire on One Desiren toinen studioalbumi, joka julkaistiin 22. toukokuuta 2020.

Kappaleet

NroNimiKesto
1.Shadowman6.33
2.After You're Gone5.25
3.Down and Dirty4.33
4.Godsent Extasy4.00
5.Through the Fire6.49
6.Heroes4.19
7.Rio4.39
8.Battlefield of Love5.48
9.K!ller Queen4.10
10.Only When I Breathe5.16

Kokoonpano

getreadytorock
3.5/5 tähteä
stargazedmagazine
8/10 tähteä
darkstars.de
8.5/10 tähteä
stormbringer.at
3.5/5 tähteä
dangerdog.com
5/5 tähteä
Imperiumi
8/10 tähteä
Kaaoszine
9/10 tähteä
Soundi
3/5 tähteä

Lähteet

Viitteet

  1. 1 2 Musiikkituottajat: Tilastot -> Virallinen lista -> Artistit -> One Desire → Midnight Empire ifpi.fi. Viitattu 29.8.2021.
  2. ↑ newreleasesnow.com. Viitattu 23.5.2020 (englanniksi)
  3. ↑ Nathan, Andy: One Desire – Midnight Empire getreadytorock.me.uk. 20.5.2020. Viitattu 23.5.2020.
  4. ↑ Cedenberger, Jane: One Desire – Midnight Empire stargazed.net. 20.5.2020. Arkistoitu 18.9.2020. Viitattu 23.5.2020.
  5. ↑ Strieder, Chris: One Desire – Midnight Empire darkstars.de. 22.5.2020. Viitattu 23.5.2020.
  6. ↑ Anthalerero: ONE DESIRE - das 'Midnight Empire' Gangbang-Review stormbringer.at. 18.5.2020. Viitattu 23.5.2020.
  7. ↑ Hartranft, Craig: One Desire: Midnight Empire dangerdog.com. 10.4.2020. Viitattu 23.5.2020.
  8. ↑ Samuli Keskitalo: One Desire: Midnight Empire imperiumi. 8.6.2020. Viitattu 29.8.2021.
  9. ↑ Eini Pienkellomäki: One Desire: Midnight Empire kaaoszine.fi. 25.4.2020. Viitattu 29.8.2021.
  10. ↑ Lassi Linnola: One Desire: Midnight Empire dangerdog.com. 27.5.2020. Viitattu 29.8.2021.