2006-os rali-világbajnokság

2006-os rali-világbajnokság
Egyéni bajnok
FRA Sébastien Loeb112
Bajnok csapat
USA Ford195

 ← 2005
2007 → 

A 2006-os rali-világbajnokság volt a 34. rali-világbajnoki szezon. Január 20-án kezdődött és december 3-án lett vége. Az egyéni bajnok Sebastien Loeb lett, a csapatvilágbajnok pedig a Ford.

Végeredmény

Versenyző

# Versenyző Rali Összpontszám
Monaco Svéd Mexikó Spanyol Franciaország Argentína Olaszország Görög Németország Finn Japán Ciprus Török Ausztrália Új-Zéland UK
1 Franciaország Sébastien Loeb 88101010101081081010----112
2 Finn Marcus Grönholm 10101680010610881041010111
3 Finn Mikko Hirvonen 2000508606668108-65
4 Ausztria Manfred Stohl 506025204045166854
5 Spanyol Dani Sordo 105864638000204249
6 Norvég Petter Solberg 008208020021083640
7 Spanyol Xavier Pons 0200305100-2555432
8 Norvég Henning Solberg 014--20405-360--25
9 Finn Toni Gardemeister 6--0---550-40---20
10 Ausztrália Chris Atkinson 30200300105030-320
11 Olaszország Gigi Galli 05--060--4------15
12 Franciaország Alex Bengué 0--54--0--------9
13 Finn Jari-Matti Latvala -------------3159
14 Finn Kosti Katajamäki -3----00-0--4---7
15 Cseh Jan Kopecký 00-40-0021--0---7
16 Svéd Daniel Carlsson -6-------0------6
17 Finn Jussi Välimäki ------40-2------6
18 Franciaország Stéphane Sarrazin 4--11---0-------6
19 Svéd Thomas Rådström -4--------------4
20 Belgium Francois Duval 0--30-100---0--15
21 ír Gareth MacHale 0-30-00-0-0-----3
22 Ausztria Andreas Aigner 00-00-003--00---3
23 Finn Janne Tuohino -0-------3------3
24 Japán Arai Tosihiro ----------3--0--3
25 Finn Kristian Sohlberg -0----3--0------3
26 Argentína L. Perez Companc --------------2-2
27 San Marino Mirco Baldacci -------------2--2
28 UK Matthew Wilson 00000100000000--1
29 Japán Fumio Nutahara 0---------1--0--1
30 Ausztrália Dean Herridge -------------1--1

Gyártó

# Versenyző Rali Összpontszám
Monaco Svéd Mexikó Spanyol Franciaország Argentína Olaszország Görög Németország Finn Japán Ciprus Török Ausztrália Új-Zéland UK
1 BP-Ford 14124121418161016141418141810195
2 Kronos Total Citroën 111310101510161118810103596166
3 Subaru 53121171375029541136103
4 OMV-Peugeot Norway 64110010550909867888
5 Stobart VK M-Sport Ford 072105023451522544
6 Red Bull Skoda 3005303080001--124

További információk

Commons:Category:2006 in World Rally Championship
A Wikimédia Commons tartalmaz 2006-os rali-világbajnokság témájú médiaállományokat.