| Grasshoppers | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Naam | Grasshopper Club Zürich | |||||
| Bijnaam | Hoppers GC GCZ | |||||
| Opgericht | 1 september 1886 | |||||
| Plaats | Zürich | |||||
| Stadion | Letzigrund | |||||
| Capaciteit | 26.103 | |||||
| Voorzitter | ||||||
| Sportief directeur | ||||||
| Trainer | ||||||
| Competitie | Super League | |||||
| Website | Officiële website | |||||
| ||||||
| Geldig voor 2025/26 | ||||||
| ||||||
Grasshopper Club Zürich is een Zwitserse voetbalclub, opgericht op 1 september 1886. Het is de succesvolste club uit de Zwitserse voetbalhistorie. Het laatste kampioenschap dateert uit 2003. De club speelt zijn thuiswedstrijden in het stadion Letzigrund, een van de grootste stadions van Zwitserland. De traditionele kleuren zijn blauw-wit.
Grasshopper Club Zürich is een van de meest succesvolle clubs uit Zwitserland. Het werd 27 keer landskampioen en het won 19 keer de Zwitserse voetbalbeker. Daarnaast kon het in Europees verband twee keer de UEFA Intertoto Cup winnen, namelijk in 2006 en 2008.
Sinds 1951 speelt het onafgebroken in de hoogste klasse, maar in 2019 kwam daar een einde aan. GC eindigde toen als laatste, waardoor degradatie naar de Challenge League een feit was. Na twee seizoenen afwezigheid keerde het terug in de Super League na het behalen van het kampioenschap.
| Seizoen | № | Clubs | Divisie | Duels | Winst | Gelijk | Verlies | Doelsaldo | Punten | Tsch |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003–2004 | 7 | 10 | Super League | 36 | 12 | 5 | 19 | 62–74 | 41 | 8.087 |
| 2004–2005 | 3 | 10 | Super League | 34 | 12 | 14 | 8 | 51–50 | 50 | 7.024 |
| 2005–2006 | 4 | 10 | Super League | 36 | 14 | 13 | 9 | 44–33 | 55 | 6.139 |
| 2006–2007 | 6 | 10 | Super League | 36 | 13 | 11 | 12 | 54–41 | 50 | 6.920 |
| 2007–2008 | 4 | 10 | Super League | 36 | 15 | 9 | 12 | 57–49 | 54 | 7.257 |
| 2008–2009 | 4 | 10 | Super League | 36 | 12 | 14 | 10 | 57–48 | 50 | 6.497 |
| 2009–2010 | 3 | 10 | Super League | 36 | 21 | 2 | 13 | 65–43 | 65 | 6.778 |
| 2010–2011 | 7 | 10 | Super League | 36 | 10 | 11 | 15 | 45–54 | 41 | 6.789 |
| 2011–2012 | 8 | 10 | Super League | 34 | 7 | 5 | 22 | 32–66 | 26 | 5.659 |
| 2012–2013 | 2 | 10 | Super League | 36 | 20 | 9 | 7 | 48–32 | 69 | 8.600 |
| 2013–2014 | 2 | 10 | Super League | 36 | 19 | 8 | 9 | 67–43 | 65 | 7.235 |
| 2014–2015 | 8 | 10 | Super League | 36 | 11 | 10 | 15 | 50–56 | 43 | 6.173 |
| 2015–2016 | 4 | 10 | Super League | 36 | 15 | 8 | 13 | 65–56 | 53 | 6.461 |
| 2016–2017 | 8 | 10 | Super League | 36 | 10 | 8 | 18 | 47–61 | 38 | 5.011 |
| 2017–2018 | 9 | 10 | Super League | 36 | 10 | 9 | 17 | 43–52 | 39 | 7.017 |
| 2018–2019 | 10 | 10 | Super League | 36 | 5 | 10 | 21 | 32–71 | 25 | 5.639 |
| 2019–2020 | 3 | 10 | Challenge League | 36 | 17 | 10 | 9 | 69–52 | 61 | 2.363 |
| 2020–2021 | 1 | 10 | Challenge League | 36 | 19 | 8 | 9 | 60–43 | 65 | – |
| 2021–2022 | 8 | 10 | Super League | 36 | 9 | 13 | 14 | 54–58 | 40 | 5.767 |
| 2022–2023 | 7 | 10 | Super League | 36 | 12 | 8 | 16 | 56–64 | 44 | 6.778 |
| 2023–2024 | 11 | 12 | Super League | 38 | 10 | 8 | 20 | 41–49 | 38 | 6.967 |
| 2024–2025 | 11 | 12 | Super League | 38 | 9 | 12 | 17 | 43–53 | 39 | 6.878 |
| 2025–2026 | 11 | 12 | Super League | 38 | 8 | 9 | 21 | 48–74 | 33 | 6.811 |
Grasshopper Club Zürich speelt sinds 1936 in diverse Europese competities. Hieronder staan de competities en in welke seizoenen de club deelnam:
| Van | Tot | Naam | D | W | G | V |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01-07-2021 | heden | . | ||||
| 11.05.2021 | 30-06-2021 | 2 | 2 | 0 | 0 | |
| 06.08.2020 | 10-05-2021 | 37 | 20 | 7 | 10 | |
| 15.05.2020 | 05.08.2020 | 13 | 7 | 3 | 3 | |
| 10.02.2020 | 15.05.2020 | 2 | 1 | 0 | 1 | |
| 09.04.2019 | 08.02.2020 | 32 | 11 | 11 | 10 | |
| 06.03.2019 | 09.04.2019 | 5 | - | 3 | 2 | |
| 23.04.2018 | 04.03.2019 | 30 | 7 | 4 | 19 | |
| 10.04.2018 | 24.04.2018 | 3 | 1 | - | 2 | |
| 25.08.2017 | 10.04.2018 | 26 | 10 | 6 | 10 | |
| 13.03.2017 | 30.06.2017 | 18 | 6 | 4 | 8 | |
| 15.01.2015 | 12.03.2017 | 89 | 32 | 21 | 36 | |
| 08.01.2015 | 14.01.2015 | 0 | - | - | - | |
| 01.07.2013 | 08.01.2015 | 69 | 31 | 13 | 25 | |
| 16.04.2012 | 30.06.2013 | 49 | 26 | 11 | 12 | |
| 11.06.2009 | 15.04.2012 | 111 | 45 | 16 | 50 | |
| 01.07.2007 | 10.06.2009 | 85 | 36 | 24 | 25 | |
| 22.05.2007 | 30.06.2007 | 1 | - | - | 1 | |
| 16.01.2006 | 21.05.2007 | 69 | 28 | 20 | 21 | |
| 23.12.2004 | 02.01.2006 | 43 | 18 | 14 | 11 | |
| 05.10.2004 | 22.12.2004 | 7 | 2 | 1 | 4 | |
| 23.12.2003 | 04.10.2004 | 32 | 10 | 9 | 13 | |
| 09.01.2002 | 02.10.2003 | 69 | 36 | 17 | 16 | |
| 01.07.2000 | 31.03.2002 | 66 | 33 | 13 | 20 | |
| 01.07.1999 | 30.06.2000 | 34 | 14 | 10 | 10 | |
| 01.07.1998 | 30.06.2000 | |||||
| 26.11.1997 | 30.06.1998 | |||||
| 01.07.1993 | 25.11.1997 | |||||
| 01.07.1992 | 30.06.1993 | |||||
| 01.07.1991 | 30.06.1992 | |||||
| 01.07.1988 | 30.06.1991 | |||||
| 01.07.1986 | 30.06.1988 | |||||
| 16.03.1985 | 30.11.1986 | |||||
| 12.08.1983 | 15.03.1985 | |||||
| 06.07.1983 | 11.08.1983 | |||||
| 01.07.1982 | 05.07.1983 | |||||
| 01.07.1980 | 30.06.1982 | |||||
| 01.07.1979 | 30.06.1980 | |||||
| 01.07.1976 | 30.06.1979 | |||||
| 01.07.1973 | 30.06.1976 | |||||
| 01.07.1970 | 30.06.1973 | |||||
| 01.07.1969 | 30.06.1970 | |||||
| 01.07.1967 | 30.06.1969 | |||||
| 01.07.1966 | 30.06.1967 | |||||
| 01.07.1964 | 30.06.1966 | |||||
| 01.07.1963 | 30.06.1964 | |||||
| 01.07.1960 | 30.06.1963 | |||||
| 01.07.1958 | 30.06.1960 | |||||
| 01.07.1958 | 30.06.1960 | |||||
| 01.01.1958 | 30.06.1958 | |||||
| 01.07.1955 | 30.06.1958 | |||||
| 01.07.1935 | 30.06.1948 | |||||
| 01.07.1932 | 30.06.1933 | |||||
| 01.07.1925 | 30.06.1934 |
Het vrouwenelftal van Grasshopper Club Zürich, Grasshopper Club Zurich Frauen, werd opgericht in 1977 in Schwerzenbach als de vrouwenvoetbalvereniging DFC Schwerzenbach. In 2006 werd de club FFC United Schwerzenbach. In 2008 toen de club opging in de gelederen van Grasshopper Club Zürich als GC/Schwerzenbach. In 2008 werd de club opgeheven. In 2009 werd het vrouwenteam opnieuw opgericht maar nu onder de naam van Grasshopper Club Zürich.
Als DFC Schwerzenbach won het vrouwenteam één landstitel. Daarnaast veroverde de club drie keer de beker van Zwitserland. DFC Schwerzenbach won in 1992 en 2003 de beker en werd in 1999 landskampioen. FFC United Schwerzenbach won in 2008 de beker.
| Seizoen | Competitie | Ronde | Land | Club | Uitslagen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2003/04 | UEFA Women's Cup | 1e | Gömrükçü Bakoe | 1-5 | |
| toernooi in Babroejsk | AE Aegina | 4-4 | |||
| FC Bobruichanka | 1-1 |