Sonic Unleashed

Sonic Unleashed
Ontwerper Yoshihisa Hashimoto
Ontwikkelaar Sonic Team
Dimps
Uitgever Sega
Uitgebracht Vlag van Verenigde Staten 18 november 2008
Vlag van Europa 28 november 2008
Vlag van Japan 18 december 2008
Genre Actiespel, Platformspel
Spelmodus Singleplayer
Engine Hedgehog Engine
Leeftijds­klasse
Platform PlayStation 2, PlayStation 3, Wii, Xbox 360, Xbox One Backward compatibility
Media Blu-raydisk (PS3)
Dvd-dl (Xbox 360/PS2)
Wii Optical Disc (Wii)
Navigatie
Spelserie Sonic the Hedgehog
Vervolg Sonic Colours
Officiële website
Portaal  Portaalicoon   Computerspellen

Sonic Unleashed (in Japan bekend als Sonic World Adventure) is een computerspel uit de Sonic the Hedgehog-franchise. Het spel is in 2008 uitgekomen voor de PlayStation 2, PlayStation 3, Wii en Xbox 360.

Verhaal

Dr. Eggman is de primaire antagonist in het spel. Ditmaal roept hij een slapend beest op vanuit de kern van de aarde. Dit beest veroorzaakt zulke grote aardschokken dat de planeet uiteen valt. Het is aan Sonic en zijn beste vriend Tails om de zeven gebroken stukken weer te herenigen met behulp van de Chaosdiamanten.

In het spel krijgt Sonic een nieuwe gedaante naast zijn normale vorm en super vorm: 's nachts verandert hij in een weerwolfachtig wezen, dat komt doordat hij tussen de negatieve energie van de Chaos Emeralds was.

Nadat Sonic uit het schip van Dr. Eggman viel, komt hij voordat hij de grond raakt in een groene bal terecht die hem redt van de dood. Zodra Sonic wakker wordt, klapt de bal kapot en valt hij alsnog op de grond.

Als Sonic opstaat ziet hij de Chaos Emeralds op de grond liggen, die ontdaan zijn van al hun kracht. Sonic ziet niet alleen de Chaos Emeralds maar ook een raar wezen op de grond liggen dat buiten westen is. Sonic maakt/schudt hem wakker, het wezen (later bekend als Chip) opent zijn ogen maar schrikt zich dood, en verstopt zich snel achter een steen omdat hij denkt dat Sonic hem wilt opeten. Al snel ontdekt Chip dat Sonic aardig is en vraagt Sonic wie die is. Sonic introduceert zichzelf en vraagt hem daarna wie hij is, als Chip zegt dat hij zich dat niet meer herinnert vraagt Sonic hoe dat komt, Chip zegt dat er iets uit de lucht viel en daarna alles wazig is. Sonic belooft Chip te helpen en later proberen ze samen de wereld weer terug in zijn eigen staat te brengen.

Velden

Er zijn vier verschillende soorten velden: Day, Night, Town Missions en Tornado Defense.

Landen

Alle Day en Night levels bevinden zich in verschillende landen. De negen fictieve landen in Sonic Unleashed zijn als volgt:

Ontvangst

Beoordeeld door Platform Jaar Score
Fragland.netXbox 360200880%
Gamer.co.ilPlayStation 3200968%
Playstation UniversePlayStation 3200865%
Xbox360AchievementsXbox 360200860%
Games RadarXbox 360200860%
The Review BustersXbox 360200852%
Game RevolutionXbox 360200842%
Green PixelsXbox 360200840%
GameSpot (Belgium/Netherlands)Xbox 360200836%
GameSpotPlayStation 3200935%

Trivia