Norges miljø- og biovitenskapelige universitets idrettslag

NMBUI
Norges miljø- og biovitenskapelige universitets idrettslag
Nettsidewww.nmbui.no
Idrettsgren(er)Australsk fotball, badminton, basketball, capoeira, dans, fotball, håndball, innebandy, klatring, orientering, roing, rugby, sykkel, volleyball, ultimate frisbee
HjemmebaneStorebrand stadion
Eika Sportssenter
Liga1. divisjon (volleyball)
6. divisjon, avdeling 1 (2022) (fotball)
5. divisjon (håndball, herrer)
5. divisjon (håndball, kvinner)
LandNorge
Hjemmedrakt
Bortedrakt

Norges miljø- og biovitenskapelige universitets idrettslag (NMBUI) ble stiftet 1902 og er et idrettslag tilknyttet Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Idrettslaget ble stiftet under navnet Norges landbrukshøgskoles idrettslag, men da landbrukshøgskolen ble til universitet i 2005 skiftet idrettslaget navn. Det skiftet igjen navn i 2014 i forbindelse med universitetets navnebytte. NMBUI har flere undergrupper, og de fleste trener i eller ved GG-hallen i Ås kommune. GG-hallen ble utbygget og fikk navnet Eika Sportssenter. Nybygget ble åpnet 11. november 2016.

Fotball

NMBUI Fotball spiller i 2022 i 6. divisjon, avdeling 1

Tabell

6. divisjon, avdeling 1 Østfold 2022
#LagKVUTMål±P
1Ekholt221741102–376555
2HSV22155464–422244
3Driv22133661–382342
4Kambo22116560–61−139
5Askim 222112975–581735
6Ørje22112967–511635
7Ås 22294942–40231
8NMBUI22841045–43228
9Sprint-Jeløy 322831138–46−827
10Tronvik22641241–79−3822
11Rakkestad 222311833–70−3710
12Mysen22301921–84−63 5
Kilde  ·

Divisjonsutvikling

Divisjon Årstall
2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Eliteserien
1. divisjon
2. divisjon
3. divisjon
4. divisjon
5. divisjon ● ● ● ● ● ● ●
6. divisjon ● ● ●
7. divisjon ●

Volleyball

Sesongen 2023/24 rykket kvinnelaget opp fra 2. til 1. divisjon, og de har holdt seg der siden.

Tabellen for 1. divisjon kvinner 2026/27

Pl Lag K S T P SV ST SR SPV SPT SPR Kvalifisering
1 Førde 2 6 6 0 18 18 3 6,000 512 416 1,231 Opprykk til Eliteserien
2 BK Tromsø 4 4 0 12 12 1 12,000 323 251 1,287 Opprykkskvalifisering
3 OSI 2 3 2 1 6 6 4 1,500 221 192 1,151
4 BSI 4 2 2 6 7 7 1,000 310 297 1,044
5 Haugesund 5 1 4 4 8 13 0,615 461 477 0,966
6 NMBUI 2 1 1 3 3 3 1,000 133 134 0,993
7 NTNUI 3 1 2 3 4 6 0,667 216 216 1,000
8 ToppVolley Norge 2 1 1 0 2 3 2 1,500 92 106 0,868
9 Sandnes 2 0 2 0 1 6 0,167 142 176 0,807 Nedrykk til 2. divisjon
10 Rival 6 0 6 0 1 18 0,056 326 474 0,688
Oppdatert per kamp(er) spilt 26. oktober 2026. Kilde: NVBF
Notater:
  1. 1 2 Andrelag kan ikke rykke opp til Eliteserien.
  2. ↑ ToppVolley Norge 2 kan verken rykke opp til Elitserien eller rykke ned til 2. divisjon.

Tabellen for 1. divisjon kvinner 2025/26

# Lag Kamper Sett Spillepoeng Poeng
S V T S+ S− SF P+ P− PF
1OSI191725512431602120639652
2Finstad191725219331664140525948
3BSI191454829191742154020240
4BK Tromsø191364426181591142017138
5NMBUI199103438-415441600-5626
6Haugesund198113339-614681565-9724
7NTNUI 2197123042-1215611579-1821
8ToppVolley Norge 21064221578447519318
9Førde 2195142543-1813281546-21818
10Sandnes194152448-2414331634-20115
11Koll 219019157-569211452-531 0
Kilde  · Rediger

Tabellen for 1. divisjon kvinner 2024/25

# Lag Kamper Sett Spillepoeng Poeng
S V T S+ S− SF P+ P− PF
1KFUM Volda19190578491579113244756
2BK Tromsø191545121301640134729346
3NTNUI 2141404824241596140019641
4OSI191274125161496135813837
5BSI19127413011152515071836
6NMBUI199103638-215531577-2427
7Sandnes196132649-2314621675-21315
8Koll 2184142044-2413431581-23815
9ToppVolley Norge 210461623-7827867-4011
10TIF Viking 2192171951-3213871586-199 9
11Skjetten18216951-4211641542-378 7
Kilde  · Rediger

Referanser

  1. ↑ «Dette er UMBI». umbi.no. Arkivert fra originalen 14. september 2010. Besøkt 12. januar 2010.

Eksterne lenker

Autoritetsdata