| Keegan Murray | ||||
| 2022-ben | ||||
| Nemzetiség | amerikai | |||
| Született | 2000. augusztus 19. (26 éves) | |||
| Magasság | 203 cm | |||
| Tömeg | 102 kg | |||
| Aktív évek | 2022– | |||
| Poszt | alacsonybedobó/erőcsatár | |||
| Középiskola | Prairie (Cedar Rapids, Iowa) DME Academy (Daytona Beach, Florida) | |||
| Főiskola | Iowa (2020–2022) | |||
| Draft | 1. kör, 4. hely, 2022 Sacramento Kings | |||
| Csapatai | ||||
| ||||
| Díjak, elismerések | ||||
| NBA első újonc csapat (2023) Karl Malone-díj (2022) All-American Első csapat (2022) All-Big Ten Első csapat (2022) Big Ten Elsőéves csapat (2021) Big Ten MVP (2022) | ||||
| Az infobox utoljára frissítve: 2023. május 9. | ||||
Keegan Murray (Cedar Rapids, 2000. augusztus 19. –) amerikai kosárlabdázó, jelenleg a Sacramento Kings játékosa. Egyetemen az Iowa Hawkeyes csapatában játszott. Újoncként beválasztották az első újonc csapatba az NBA-ben.
Murray a Prairie Középiskola játékosa volt az iowai Cedar Rapids-ben. Végzősként 20,3 pontot és 7,2 lepattanót átlagolt mérkőzésenként, amiért megválasztották a Metro Év játékosának. Az ezt követő évben eltöltött egy szezont a floridai DME Academy játékosaként, hogy ismertebbé tegye magát a játékosfelderítők köreiben. 22,1 pontot és 7,5 lepattanót átlagolt, amiért megkapta a legkiemelkedőbb játékos díjat a National Prep School Invitational tornán. Háromcsillagos játékosnak tekintették, szülőállamának egyetemén kezdte meg következő éveit.

2021. január 2-án Murray elsőéves-szezoncsúcs 14 pontot szerzett, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés és 3 blokk mellett a Rutgers ellen. Elsőévesként 7,2 pontot, 5,1 lepattanót és 1,3 blokkot átlagolt, amiért beválasztották a Big Ten Elsőéves csapatba. 2021. november 16-án Murray 27 pontot, 21 lepattanót és 4 blokkot tudott szerezni North Carolina Central Egyetem csapata ellen. Bruce King 1977-es teljesítménye óta ez volt az első alkalom, hogy egy Iowa-játékos 20 pontot és 20 lepattanót szerzett egy meccsen. November 29-én megsérült a Virginia elleni 75-74 arányú győzelem során, amely miatt ki kellett hagynia egy mérkőzést. December 18-án 35 pontot szerzett a Utah State ellen, amely karriercsúcsot február 13-án 37-re emelt a Nebraska elleni 98-75 végeredményű mérkőzésen. Másodévesként beválasztották a All-Big Ten Első csapatba és megnyerte a Karl Malone-díjat, amely az ország legjobb erőcsatárának jár. 2022. március 29-én bejelentette, hogy részt fog venni a 2022-es NBA-drafton.
| JM | Játszott mérkőzések | KM | Kezdőként játszott | JP/M | Játszott perc mérkőzésenként |
| MG% | Mezőnygól hatékonyság | 3P% | Hárompontos hatékonyság | BD% | Büntetődobás hatékonyság |
| LP/M | Lepattanó mérkőzésenként | GP/M | Gólpassz mérkőzésenként | L/M | Labdaszerzés mérkőzésenként |
| B/M | Blokk mérkőzésenként | P/M | Pont mérkőzésenként | Kiemelve | Karriercsúcs |
| † | Bajnok | * | Legjobb a ligában | Rekord |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020–2021 | Iowa Hawkeyes | 31 | 4 | 18,0 | .506 | .296 | .755 | 5,1 | 0,5 | 0,8 | 1,3 | 7.2 |
| 2021–2022 | Iowa Hawkeyes | 35 | 35 | 31,9 | .554 | .398 | .747 | 8,7 | 1,5 | 1,3 | 1,9 | 23,5 |
| Karrier | 66 | 39 | 25,4 | .543 | .373 | .749 | 7,0 | 1,0 | 1,1 | 1,6 | 15,8 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022–2023 | Sacramento Kings | 80 | 78 | 29,8 | .453 | .411 | .765 | 4,6 | 1,2 | 0,8 | 0,5 | 12,2 |
| 2023–2024 | Sacramento Kings | 77 | 77 | 33,6 | .454 | .358 | .831 | 5,5 | 1,7 | 1,0 | 0,8 | 15,2 |
| 2024–2025 | Sacramento Kings | 76 | 76 | 34,3 | .444 | .343 | .833 | 6,7 | 1,4 | 0,8 | 0,9 | 12,4 |
| 2025–2026 | Sacramento Kings | 23 | 22 | 34,5 | .420 | .277 | .776 | 5,7 | 1,7 | 1,0 | 1,6 | 14,0 |
| Karrier | 256 | 253 | 32,7 | .447 | .365 | .807 | 5,6 | 1,5 | 0,9 | 0,8 | 13,3 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | Sacramento Kings | 2 | 2 | 38,1 | .438 | .500 | .833 | 8,0 | 1,5 | 1,5 | 0,5 | 21,5 |
| Karrier | 2 | 2 | 38,1 | .438 | .500 | .833 | 8,0 | 1,5 | 1,5 | 0,5 | 21,5 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | Sacramento Kings | 7 | 7 | 27,7 | .448 | .375 | .667 | 6,3 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 9,7 |
| Karrier | 7 | 7 | 27,7 | .448 | .375 | .667 | 6,3 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 9,7 | |
Murray apja, Kenyon, szintén az Iowa Hawkeyes játékosa volt egyetemen. Ikertestvére, Kris, csapattársa volt középiskolában és egyetemen is, jelenleg a Portland Trail Blazers játékosa.
{{cite web}}: External link in |work= (súgó)