| Kyle Lowry | ||||||||||||||||
| 2026-ban, a Philadelphia 76ers színeiben | ||||||||||||||||
| Teljes név | Kyle Terrell Lowry | |||||||||||||||
| Nemzetiség | amerikai | |||||||||||||||
| Született | 1986. március 25. (40 éves) | |||||||||||||||
| Magasság | 183 cm | |||||||||||||||
| Tömeg | 89 kg | |||||||||||||||
| Aktív évek | 2006– | |||||||||||||||
| Profil | NBA.com | |||||||||||||||
| Csapat adatok | ||||||||||||||||
| Csapat | Charlotte Hornets | |||||||||||||||
| Poszt | irányító | |||||||||||||||
| Középiskola | Cardinal Dougherty (Philadelphia, Pennsylvania) | |||||||||||||||
| Főiskola | Villanova (2004–2006) | |||||||||||||||
| Draft | 1. kör, 24. hely, 2006 Memphis Grizzlies | |||||||||||||||
| Csapatai | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Válogatottság | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Díjak, elismerések | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Az infobox utoljára frissítve: 2023. május 22. | ||||||||||||||||
| Szerzett érmek | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kyle Terrell Lowry (Philadelphia, 1986. március 25. –) amerikai olimpiai bajnok kosárlabdázó. Hatszoros All Star, 2016-ban beválasztották a harmadik All-NBA csapatba és 2019-ben nagy szerepet játszott a Toronto Raptors történetének első és eddig egyetlen bajnoki címében 2019-ben.
Lowry két évig játszott egyetemen, a Villanova Wildcats játékosaként, a csapat vissza is vonultatta mezszámát. A 2006-os NBA-draft első körének 24. helyén a Memphis Grizzlies választotta ki. Három szezonig erősítette a csapatot, mielőtt a Houston Rockets csapatába küldték 2009 februárjában. Ezt követően 2013-ban leszerződtette a Toronto Raptors, ahol kiemelkedő duót alkottak DeMar DeRozannal. Második szezonjában a csapattal hat év után először a rájátszásban szerepelt a Raptors és megnyerték az atlanti csoportot is. A 2015–2016-os szezonban csapatrekord 56 győzelemhez vezette a csapatot és először eljutottak a keleti főcsoport döntőjéig.
Lowryt a Raptors történetének legjobb játékosának tekintik, amiért nagy szerepe volt a franchise sikeressé tételében a Vince Carter-éra után, aminek csúcspontja a 2019-es franchise-első bajnoki cím volt. Lowry kulcsfontosságú volt a Raptors két főcsoportdöntő-szereplésében és kezdő irányító volt a csapat összes szezonja során, amiben legalább 50 mérkőzést megnyertek. 2026-ban jelentette be visszavonulását 20 év után.
2016-ban olimpián képviselte az amerikai válogatottat, ahol a csapat aranyérmes lett. Lowry kiemelkedően játszott a döntőben.
| JM | Játszott mérkőzések | KM | Kezdőként játszott | JP/M | Játszott perc mérkőzésenként |
| MG% | Mezőnygól hatékonyság | 3P% | Hárompontos hatékonyság | BD% | Büntetődobás hatékonyság |
| LP/M | Lepattanó mérkőzésenként | GP/M | Gólpassz mérkőzésenként | L/M | Labdaszerzés mérkőzésenként |
| B/M | Blokk mérkőzésenként | P/M | Pont mérkőzésenként | Kiemelve | Karriercsúcs |
| † | Bajnok | * | Legjobb a ligában | Rekord |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004–2005 | Villanova Wildcats | 24 | 3 | 23,2 | .421 | .227 | .635 | 3,2 | 2,0 | 1,3 | 0,2 | 7,5 |
| 2005–2006 | Villanova Wildcats | 33 | 31 | 29,3 | .466 | .444 | .786 | 4,3 | 3,7 | 2,3 | 0,2 | 11,0 |
| Karrier | 57 | 34 | 26,7 | .449 | .325 | .737 | 3,8 | 3,0 | 1,9 | 0,2 | 9,5 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006–2007 | Memphis Grizzlies | 10 | 0 | 17,5 | .368 | .375 | .893 | 3,1 | 3,2 | 1,4 | 0,1 | 5,6 |
| 2007–2008 | Memphis Grizzlies | 82* | 9 | 25,5 | .432 | .257 | .698 | 3,0 | 3,6 | 1,1 | 0,3 | 9,6 |
| 2008–2009 | Memphis Grizzlies | 49 | 21 | 21,9 | .412 | .246 | .801 | 2,3 | 3,6 | 1,0 | 0,2 | 7,6 |
| Houston Rockets | 28 | 0 | 21,7 | .475 | .276 | .800 | 2,8 | 3,5 | 0,8 | 0,3 | 7,6 | |
| 2009–2010 | Houston Rockets | 68 | 0 | 24,3 | .397 | .272 | .827 | 3,6 | 4,5 | 0,9 | 0,1 | 9,1 |
| 2010–2011 | Houston Rockets | 75 | 71 | 34,2 | .426 | .376 | .765 | 4,1 | 6,7 | 1,4 | 0,3 | 13,5 |
| 2011–2012 | Houston Rockets | 47 | 38 | 32.1 | .409 | .374 | .864 | 4,5 | 6,6 | 1,6 | 0,3 | 14,3 |
| 2012–2013 | Toronto Raptors | 68 | 52 | 29,7 | .401 | .362 | .795 | 4,7 | 6,4 | 1,4 | 0,4 | 11,6 |
| 2013–2014 | Toronto Raptors | 79 | 79 | 36,2 | .423 | .380 | .813 | 4,7 | 7,4 | 1,5 | 0,2 | 17,9 |
| 2014–2015 | Toronto Raptors | 70 | 70 | 34,5 | .412 | .338 | .808 | 4,7 | 6,8 | 1,6 | 0,2 | 17,8 |
| 2015–2016 | Toronto Raptors | 77 | 77 | 37,0 | .427 | .388 | .811 | 4,7 | 6,4 | 2,1 | 0,4 | 21,2 |
| 2016–2017 | Toronto Raptors | 60 | 60 | 37,4 | .464 | .412 | .819 | 4,8 | 7,0 | 1,5 | 0,3 | 22,4 |
| 2017–2018 | Toronto Raptors | 78 | 78 | 32,2 | .427 | .399 | .854 | 5,6 | 6,9 | 1,1 | 0,2 | 16,2 |
| 2018–2019† | Toronto Raptors | 65 | 65 | 34,0 | .411 | .347 | .830 | 4,8 | 8,7 | 1,4 | 0,5 | 14,2 |
| 2019–2020 | Toronto Raptors | 58 | 58 | 36,2 | .416 | .352 | .857 | 5,0 | 7,5 | 1,4 | 0,4 | 19,4 |
| 2020–2021 | Toronto Raptors | 46 | 46 | 34,8 | .436 | .396 | .875 | 5,4 | 7,3 | 1,0 | 0,3 | 17,2 |
| 2021–2022 | Miami Heat | 63 | 63 | 33,9 | .440 | .377 | .851 | 4,5 | 7,5 | 1,1 | 0,3 | 13,4 |
| 2022–2023 | Miami Heat | 55 | 44 | 31,2 | .404 | .345 | .859 | 4,1 | 5,1 | 1,0 | 0,4 | 11,2 |
| 2023–2024 | Miami Heat | 37 | 35 | 28,0 | .426 | .385 | .833 | 3,5 | 4,0 | 1,1 | 0,4 | 8,2 |
| Philadelphia 76ers | 23 | 20 | 28,4 | .444 | .404 | .848 | 2,8 | 4,6 | 0,9 | 0,3 | 8,0 | |
| 2024–2025 | Philadelphia 76ers | 35 | 12 | 18,8 | .350 | .330 | .818 | 1,9 | 2,7 | 0,9 | 0,3 | 3,9 |
| Karrier | 1173 | 898 | 31,3 | .423 | .368 | .815 | 4,2 | 6,1 | 1,3 | 0,3 | 13,9 | |
| All Star | 6 | 2 | 22,3 | .354 | .271 | .1000 | 4,2 | 6,7 | 2,3 | 0,2 | 10,5 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | Miami Heat | 2 | 0 | 26,2 | .619 | .583 | 1.000 | 4,0 | 3,0 | 0,5 | 0,0 | 19,0 |
| 2024 | Philadelphia 76ers | 1 | 1 | 29,0 | .300 | .200 | - | 5,0 | 1,0 | 2,0 | 0,0 | 7,0 |
| Karrier | 3 | 1 | 27,1 | .516 | .471 | 1.000 | 4,3 | 2,3 | 1,0 | 0,0 | 15,0 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | Houston Rockets | 13 | 0 | 19,5 | .333 | .250 | .742 | 2,9 | 2,5 | 0,9 | 0,1 | 5,3 |
| 2014 | Toronto Raptors | 7 | 7 | 38,7 | .404 | .395 | .878 | 4,7 | 4,7 | 0,9 | 0,0 | 21,1 |
| 2015 | Toronto Raptors | 4 | 4 | 32,8 | .316 | .217 | .727 | 5,5 | 4,8 | 1,3 | 0,0 | 12,3 |
| 2016 | Toronto Raptors | 20 | 20 | 38,3 | .397 | .304 | .750 | 4,7 | 6,0 | 1,6 | 0,2 | 19,1 |
| 2017 | Toronto Raptors | 8 | 8 | 37,6 | .462 | .342 | .818 | 3,1 | 5,9 | 1,5 | 0,5 | 15,8 |
| 2018 | Toronto Raptors | 10 | 10 | 36,1 | .508 | .444 | .813 | 4,3 | 8,5 | 1,5 | 0,0 | 17,4 |
| 2019† | Toronto Raptors | 24* | 24* | 37,5 | .440 | .359 | .802 | 4,9 | 6,6 | 1,3 | 0,3 | 15,0 |
| 2020 | Toronto Raptors | 11 | 11 | 37,5 | .419 | .319 | .800 | 6,5 | 5,8 | 1,7 | 0,7 | 17,7 |
| 2022 | Miami Heat | 10 | 10 | 29,5 | .291 | .241 | .789 | 3,6 | 4,7 | 1,2 | 0,7 | 7,8 |
| 2023 | Miami Heat | 23 | 1 | 26,1 | .425 | .375 | .939 | 3,5 | 4,4 | 1,0 | 0,6 | 9,2 |
| 2024 | Philadelphia 76ers | 6 | 6 | 29,2 | .344 | .333 | .800 | 3,5 | 4,0 | 1,0 | 0,7 | 7,0 |
| Karrier | 136 | 101 | 32,8 | .411 | .338 | .803 | 4,3 | 5,4 | 1,3 | 0,4 | 13,5 | |
{{cite web}}: External link in |work= (súgó)