| Naz Reid | ||||||||||
| Az LSU Tigers színeiben, 2019-ben | ||||||||||
| Teljes név | Nazreon Hilton Reid | |||||||||
| Nemzetiség | amerikai | |||||||||
| Született | 1999. augusztus 26. (27 éves) | |||||||||
| Magasság | 206 cm | |||||||||
| Tömeg | 120 kg | |||||||||
| Aktív évek | 2019– | |||||||||
| Profil | NBA.com | |||||||||
| Csapat adatok | ||||||||||
| Csapat | Charlotte Hornets | |||||||||
| Poszt | center / erőcsatár | |||||||||
| Mezszám | 11 | |||||||||
| Középiskola | Roselle Catholic (Roselle, New Jersey) | |||||||||
| Főiskola | LSU (2018–2019) | |||||||||
| Draft | Nem választva, 2019 | |||||||||
| Csapatai | ||||||||||
| ||||||||||
| Díjak, elismerések | ||||||||||
| ||||||||||
| Az infobox utoljára frissítve: 2023. november 27. | ||||||||||
Nazreon Hilton Reid (Asbury Park, 1999. augusztus 26. –) amerikai kosárlabdázó, a Minnesota Timberwolves játékosa a National Basketball Associationben (NBA). Egyetemen a LSU Tigers színeiben kosárlabdázott.
A Roselle Katolikus Középiskolában kezdett el kosárlabdázni, ahol NJSIAA-bajnok lett. Tagja volt a Jelly Fam internetes mozgalomnak és a csoport egyetlen tagja, aki eljutott az NBA-be. Ötcsillagos utánpótlás-játékosnak értékelték, ezt követően szerződtette az LSU. 2019 áprilisában bejelentette, hogy részt fog venni az NBA-drafton.
A drafton egy csapat se választotta ki, de a Minnesota Timberwolves leigazolta és az Iowa Wolves G-League-csapatukhoz küldték a szezon első felére. 2019 decemberében mutatkozott be az NBA-ben és az évek során egyre fontosabb tagja lett a minnesotai csapatnak, általában Karl-Anthony Towns cseréjeként, 2023-ban három éves szerződéshosszabbítást írt alá. 2026 nyarán a Charlotte Hornets csapatához lett cserélve.
| JM | Játszott mérkőzések | KM | Kezdőként játszott | JP/M | Játszott perc mérkőzésenként |
| MG% | Mezőnygól hatékonyság | 3P% | Hárompontos hatékonyság | BD% | Büntetődobás hatékonyság |
| LP/M | Lepattanó mérkőzésenként | GP/M | Gólpassz mérkőzésenként | L/M | Labdaszerzés mérkőzésenként |
| B/M | Blokk mérkőzésenként | P/M | Pont mérkőzésenként | Kiemelve | Karriercsúcs |
| † | Bajnok | * | Legjobb a ligában | Rekord |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018–2019 | LSU Tigers | 34 | 32 | 27,2 | .468 | .333 | .727 | 7,2 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 13,6 |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019–2020 | Minnesota Timberwolves | 30 | 11 | 16,5 | .412 | .330 | .698 | 4,1 | 1,2 | 0,6 | 0,7 | 9,0 |
| 2020–2021 | Minnesota Timberwolves | 70 | 15 | 19,2 | .523 | .351 | .693 | 4,6 | 1,0 | 0,5 | 1,1 | 11,2 |
| 2021–2022 | Minnesota Timberwolves | 77 | 6 | 15,8 | .489 | .343 | .765 | 3,9 | 0,9 | 0,5 | 0,9 | 8,3 |
| 2022–2023 | Minnesota Timberwolves | 68 | 11 | 18,4 | .537 | .346 | .677 | 4,9 | 1,1 | 0,6 | 0,8 | 11,5 |
| 2023–2024 | Minnesota Timberwolves | 81 | 14 | 24,2 | .477 | .414 | .736 | 5,2 | 1,3 | 0,8 | 0,9 | 13,5 |
| 2024–2025 | Minnesota Timberwolves | 80 | 17 | 27,5 | .462 | .379 | .776 | 6,0 | 2,3 | 0,7 | 0,9 | 14,2 |
| 2025–2026 | Minnesota Timberwolves | 77 | 3 | 26,1 | .456 | .362 | .732 | 6,2 | 2,2 | 1,0 | 1,0 | 13,6 |
| Karrier | 483 | 77 | 21,7 | .481 | .371 | .728 | 5,1 | 1,5 | 0,7 | 0,9 | 11,9 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | Minnesota Timberwolves | 5 | 0 | 10,8 | .412 | .429 | 1.000 | 2,8 | 0,0 | 0,2 | 1,2 | 4,8 |
| 2024 | Minnesota Timberwolves | 16 | 0 | 22,6 | .458 | .362 | .710 | 3,7 | 1,0 | 0,5 | 0,8 | 11,1 |
| 2025 | Minnesota Timberwolves | 15 | 0 | 25,0 | .509 | .397 | .760 | 4,7 | 1,7 | 0,7 | 0,9 | 10,4 |
| 2026 | Minnesota Timberwolves | 12 | 0 | 26,9 | .484 | .400 | .647 | 7,3 | 2,1 | 0,4 | 0,3 | 12,6 |
| Karrier | 48 | 0 | 23,2 | .478 | .387 | .738 | 4,8 | 1,4 | 0,5 | 0,8 | 10,6 | |
{{cite web}}: Check date values in: |accessdate= (súgó)