| Red Lake Falls | |
| Red Lake Falls belvárosának főútja, 2007-ben | |
| Becenév: Eagles and Rebels (Sasok és lázadók) | |
| Közigazgatási adatok | |
| Ország | |
| Állam | Minnesota |
| Megye | Red Lake |
| Rang | város |
| Polgármester | Kevin Harmoning |
| Irányítószám | Lista 56750 |
| Körzethívószám | 218 |
| Népesség | |
| Népesség | 1339 fő (2020. ápr. 1.) |
| Népsűrűség | 260,71 fő/km² |
| Háztartások száma | 625 |
| Egy főre jutó jövedelem | 31 472 $ |
| Földrajzi adatok | |
| Tengerszint feletti magasság | 316 m |
| Terület | 5,44 km² |
| - ebből vízi | 0,00 km² |
| Időzóna | CST (UTC−06:00) |
| Azonosítók | |
| GNIS | |
| GeoNames | 5042731 |
| Elhelyezkedése | |
![]() | |
| Minnesota állam és Red Lake megye térképén | |
![]() | |
| Red Lake Falls honlapja | |
A Wikimédia Commons tartalmaz Red Lake Falls témájú médiaállományokat. | |
Red Lake Falls egy város Red Lake megyében, Minnesotában, az Egyesült Államokban. 2010-ben a népessége 1427 fő volt, Red Lake megye székhelye. A Red Lake Falls közigazgatási terület közepén található, 1881-ben nyilvánították falunak, majd 1898-ban kapta meg a város státuszt.
| Hónap | Jan. | Feb. | Már. | Ápr. | Máj. | Jún. | Júl. | Aug. | Szep. | Okt. | Nov. | Dec. | Év |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rekord max. hőmérséklet (°C) | 12,0 | 17,0 | 25,0 | 36,0 | 39,0 | 39,0 | 43,0 | 39,0 | 36,0 | 33,0 | 23,0 | 14,0 | 43,0 |
| Átlagos max. hőmérséklet (°C) | −9,4 | −6,8 | 0,9 | 10,7 | 18,7 | 23,7 | 26,1 | 25,7 | 20,5 | 11,8 | 1,7 | −5,9 | 9,9 |
| Átlaghőmérséklet (°C) | −14,4 | −12,2 | −4,2 | 4,8 | 12,4 | 18,1 | 20,4 | 19,4 | 14,4 | 6,4 | −2,7 | −10,3 | 4,4 |
| Átlagos min. hőmérséklet (°C) | −19,4 | −17,7 | −9,4 | −1,1 | 6,2 | 12,6 | 14,7 | 13,2 | 8,3 | 1,0 | −7,1 | −14,7 | −1,0 |
| Rekord min. hőmérséklet (°C) | −46,0 | −44,0 | −39,0 | −24,0 | −9,0 | −4,0 | 2,0 | −2,0 | −9,0 | −20,0 | −34,0 | −42,0 | −46,0 |
| Átl. csapadékmennyiség (mm) | 15 | 14 | 23 | 34 | 72 | 114 | 91 | 89 | 71 | 53 | 22 | 20 | 618 |
| Forrás: NOAA | |||||||||||||
| 2010 | 1 427 |
| 2020 | 1 339 |
| Év | Nép. | %± |
|---|---|---|
| 1880 | 32 | — |
| 1890 | 774 | 2318,8% |
| 1900 | 1885 | 143,5% |
| 1910 | 1757 | −6,8% |
| 1920 | 1549 | −11,8% |
| 1930 | 1386 | −10,5% |
| 1940 | 1530 | 10,4% |
| 1950 | 1733 | 13,3% |
| 1960 | 1520 | −12,3% |
| 1970 | 1740 | 14,5% |
| 1980 | 1732 | −0,5% |
| 1990 | 1481 | −14,5% |
| 2000 | 1590 | 7,4% |
| 2010 | 1427 | −10,3% |
| 2020 | 1372 | −0,6% |
| Év | Republikánus | Demokrata | Harmadik párt |
|---|---|---|---|
| % (Szavazatszám) | % (Szavazatszám) | % (Szavazatszám) | |
| 2020 | 63.6% 437 | 34.6% 238 | 1.8% 12 |
| 2016 | 58.6% 371 | 30.2% 191 | 11.2% 71 |
| 2012 | 46.2% 308 | 50.8% 339 | 3.0% 20 |
| 2008 | 43.2% 315 | 53.5% 390 | 3.3% 24 |
| 2004 | 50.1% 354 | 48.1% 340 | 1.8% 13 |
| 2000 | 46.0% 329 | 43.8% 313 | 10.2% 73 |
| 1996 | 26.4% 183 | 57.1% 396 | 16.5% 115 |
| 1992 | 31.2% 215 | 49.2% 339 | 19.6% 135 |
| 1988 | 40.3% 261 | 59.7% 387 | 0.0% 0 |
| 1984 | 46.7% 347 | 53.3% 396 | 0.0% 0 |
| 1980 | 44.8% 375 | 49.2% 412 | 6.0% 50 |
| 1976 | 33.1% 284 | 63.5% 545 | 3.4% 29 |
| 1968 | 32.4% 229 | 63.4% 448 | 4.2% 30 |
| 1964 | 26.6% 191 | 72.1% 517 | 1.3% 9 |
| 1960 | 31.1% 210 | 68.9% 446 | 0.0% 0 |