Sport in 2004

Dit artikel is een samenvatting van de belangrijkste sportfeiten uit het jaar 2004.

Olympische Zomerspelen

De 28e Olympische Zomerspelen 2004 zijn gehouden in Athene, de hoofdstad van Griekenland van 13 tot 29 augustus. Een recordaantal van 202 landen nam deel aan de Spelen.

Overzicht per sport

Zie Olympische Zomerspelen 2004 voor een compleet overzicht, met onder andere overzichten per tak van sport

Medaillespiegel

Voor een complete lijst zie Volledige medaillespiegel.

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1Vlag van de Verenigde Staten Verenigde StatenUSA353927101
2Vlag van China ChinaCHN32171463
3Vlag van Rusland RuslandRUS18261862
4Vlag van Australië AustraliëAUS17161649
5Vlag van Japan JapanJPN1691237
6Vlag van Duitsland DuitslandGER13162049
7Vlag van Frankrijk FrankrijkFRA1191333
8Vlag van Italië ItaliëITA10111132
9Vlag van Zuid-Korea Zuid-KoreaKOR912930
10Vlag van Groot-Brittannië Groot-BrittanniëGBR991331
18Vlag van Nederland NederlandNED49922
51Vlag van België BelgiëBEL1023

Nederlandse medaillewinnaars

Goud

Zilver

Brons

Belgische medaillewinnaars

Goud

Brons

Paralympische Spelen

De Paralympische Spelen van 2004 werden gehouden in Athene en duurden van 17 tot 28 september. Nederland nam deel met 96 atleten, België met 26.

Medaillespiegel

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1.China634632141
2.Verenigd Koninkrijk35302994
3.Canada28192572
4.Verenigde Staten27223988
5.Australië263836100
27.Nederland5111228
36.België3227

Gouden medailles behaald door Nederlandse atleten

Gouden medailles behaald door Belgische atleten


Autosport


Darts

Handbal

Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Noorwegen Noorwegen

Hockey


Judo

Nederlandse kampioenschappen
Mannen
– 60 kg — Ruben Houkes
– 66 kg — Bryan van Dijk
– 73 kg — Henri Schoeman
– 81 kg — Guillaume Elmont
– 90 kg — Mark Huizinga
–100kg — Rogier Smulders
+100kg — Dennis van der Geest
Vrouwen
–48 kg — Glynis Rojot
–52 kg — Shareen Richardson
–57 kg — Deborah Gravenstijn
–63 kg — Daniëlle Vriezema
–70 kg — Edith Bosch
–78 kg — Miranda van den Broek
+78 kg — Carola Uilenhoed


Motorcross

MX1
Coureurs: Vlag van België Stefan Everts
Constructeur: Vlag van Japan Yamaha
MX2
Coureurs: Vlag van Nieuw-Zeeland Ben Townley
Constructeur: Vlag van Oostenrijk KTM
MX3
Coureurs: Vlag van Frankrijk Yves Demaria
Constructeur: Vlag van Oostenrijk KTM
Motorcross der Naties

Rugby Union

Schaatsen

Tennis

Grand Slam-kampioenen


Masters-kampioenen

Triatlon

Wereldkampioenschappen
Goud Bevan Docherty (Vlag van Nieuw-Zeeland NZL)
Zilver Iván Raña (Vlag van Spanje ESP)
Brons Dmitriy Gaag (Vlag van Kazachstan KAZ)
Goud Sheila Taormina (Vlag van Verenigde Staten USA)
Zilver Loretta Harrop (Vlag van Australië AUS)
Brons Laura Bennett (Vlag van Verenigde Staten USA)


Voetbal

Wielrennen

Op de weg

Op de baan


Overleden

Sporter van het jaar

België
Nederland
Europa
Mondiaal