| Christian Braun | ||||
|---|---|---|---|---|
Braun in 2023 | ||||
| Persoonlijke informatie | ||||
| Volledige naam | Christian Nicholas Braun | |||
| Nationaliteit | ||||
| Geboortedatum | 17 april 2001 | |||
| Geboorteplaats | Burlington, Verenigde Staten | |||
| Lengte | 198 cm | |||
| Gewicht | 100 kg | |||
| Positie | Shooting guard | |||
| Clubinformatie | ||||
| Spelend bij | ||||
| Rugnummer | 0 | |||
| Collegeteams | ||||
| 2019-2022 | Kansas Jayhawks | |||
| NBA Draft | ||||
| Gedraft in | 2022 | |||
| Draftronde | 1 | |||
| Draftpick | 21 | |||
| Gedraft door | Denver Nuggets | |||
| Clubs | ||||
| Seizoen 2022- |
Club | |||
| Erelijst | ||||
1x NBA-kampioen (2022/23) | ||||
| ||||
Christian Nicholas Braun (Burlington, 17 april 2001) is een Amerikaans basketballer die speelt als shooting guard voor de Denver Nuggets.
Braun speelde collegebasketbal voor de Kansas Jayhawks. Hij stelde zich in 2022 beschikbaar voor de NBA draft en werd gekozen als 21e in de eerste ronde door de Denver Nuggets. Hij maakte zijn NBA-debuut op 19 oktober 2022 tegen de Utah Jazz. In zijn rookie-jaar werd Braun hoofdzakelijk uitgespeeld als wisselspeler, goed voor een gemiddelde speeltijd van 15,5 minuten en 4,7 punten per wedstrijd. Met Denver behaalde Braun in zijn debuutseizoen meteen ook zijn eerste NBA-titel dankzij winst in de finale tegen de Miami Heat. Tijdens het seizoen 2023/24 maakte Braun in alle wedstrijden speelminuten en vanaf het seizoen 2024/25 werd Braun uitgespeeld als basisspeler. Hij sloot dat seizoen af met een wedstrijdgemiddelde van 15,4 punten, 5,2 rebounds en 2,6 assists. Als gevolg van zijn prestaties verlengde Braun op 2 oktober 2025 zijn contract bij de Nuggets met 5 jaar.
| Legenda | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| WG | Wedstrijden gespeeld | WS | Wedstrijden als starter | MPW | Minuten per wedstrijd |
| FG% | Fieldgoal-percentage | 3P% | Drie-punterpercentage | VW% | Vrije-worppercentage |
| RPW | Rebounds per wedstrijd | APW | Assists per wedstrijd | SPW | Steals per wedstrijd |
| BPW | Blocks per wedstrijd | PPW | Punten per wedstrijd | Vet | Hoogste in carrière |
| Seizoen | Team | WG | WS | MPW | FG% | 3P% | FW% | RPW | APW | SPW | BPW | PPW |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022/23 | Denver Nuggets | 76 | 6 | 15,5 | 49,5 | 35,4 | 62,5 | 2,4 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 4,7 |
| 2023/24 | 82 | 4 | 20,2 | 46,0 | 38,4 | 69,4 | 3,7 | 1,6 | 0,5 | 0,4 | 7,3 | |
| 2024/25 | 79 | 77 | 33,9 | 58,0 | 39,7 | '82,7 | 5,2 | 2,6 | 1,1 | 0,5 | 15,4 | |
| 2025/26 | 44 | 44 | 31,8 | 51,9 | 30,1 | 78,2 | 4,8 | 2,7 | 0,7 | 0,3 | 12,0 | |
| Carrière | 281 | 131 | 24,6 | 52,6 | 36,5 | 75,8 | 3,9 | 1,8 | 0,7 | 0,4 | 9,6 | |
| Seizoen | Team | WG | WS | MPW | FG% | 3P% | FW% | RPW | APW | SPW | BPW | PPW |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022/23 | Denver Nuggets | 19 | 0 | 13,0 | 53,3 | 20,0 | 57,9 | 2,1 | 0,6 | 0,6 | 0,2 | 3,2 |
| 2023/24 | 12 | 0 | 17,0 | 42,3 | 22,2 | 68,8 | 2,7 | 0,8 | 0,2 | 0,4 | 5,1 | |
| 2024/25 | 14 | 14 | 38,9 | 45,3 | 29,6 | 71,0 | 6,4 | 2,4 | 1,2 | 0,7 | 12,6 | |
| 2025/26 | 6 | 6 | 31,2 | 41,7 | 42,9 | 73,7 | 3,5 | 1,7 | 1,0 | 0,8 | 8,3 | |
| Carrière | 51 | 20 | 23,2 | 45,6 | 29,5 | 68,2 | 3,6 | 1,3 | 0,7 | 0,5 | 6,8 | |
Externe links