| Opening | 2 juni 1889 | |||
|---|---|---|---|---|
| Telegrafische code | MGV | |||
| Lijn(en) | 161 | |||
| Reizigerstellingen • Weekdag • Zaterdag • Zondag |
(2022) 1.513 486 492 | |||
| Beheerder | NMBS | |||
| Architectuur | ||||
| Aantal perrons | 3 | |||
| Perronhoogte | 76 cm | |||
| S-Net | ||||
| Lijn Richting | Volgend station | |||
| S 4 Aalst | Terhulpen | |||
| S 4 Louvain-la-Neuve | Rixensart | |||
| S 8 Zottegem | Terhulpen | |||
| S 8 Louvain-la-Neuve | Rixensart | |||
| ||||
Station Genval is een Belgisch spoorwegstation met een merkwaardige art-nouveau- of jugendstildecoratie langs spoorlijn 161 (Brussel - Namen).
Het stationsgebouw is van het type 1893 R4.
Sinds 1 maart 2024 zijn de loketten van dit station enkel in de week geopend tussen 7 en 14.15 uur.
Het spoorwegstation van Genval (deelgemeente van Rixensart in Waals Brabant) is gebouwd door architect G. De Lulle in 1910, zoals blijkt uit de inschrijving "Anno 1910" boven de ingangsdeur.
Qua architectuur is het gebouw niet art nouveau maar eclectisch, met art-nouveau-decoratie.
Het station, uit oranje en gele bakstenen, is gebouwd volgens het standaardmodel 1893 van de staat en bestaat uit een hoog hoofdgebouw verlengd door twee lagere en asymmetrische extensies aan weerszijden.
Langs de kant van de sporen is het perron beschermd door een luifel in smeedijzer.
De art-nouveau-decoratie van de voorgevel bestaat uit vier keramiekpanelen met papavermotieven, vier sgraffiti met bloemenmotief en één sgraffito die het "gevleugeld wiel" voorstelt, symbool van de spoorweg sinds de negentiende eeuw.
Het "gevleugeld wiel" verwijst naar Hermes, god van de reizigers.
| Serie | Treinsoort | Route | Bijzonderheden |
|---|---|---|---|
| S 4 | S-trein Brussel (NMBS) | Aalst – Brussel-Luxemburg – Genval – Louvain-la-Neuve | Rijdt in het weekend tussen Aalst en Brussel-Luxemburg. |
| S 8 | S-trein Brussel (NMBS) | Zottegem – Brussel-Zuid – Brussel-Schuman – Genval – Ottignies – Louvain-la-Neuve | Rit naar Zottegem rijdt niet in het weekend. Een rit rijdt dagelijks tussen Brussel-Zuid - Ottignies. Een rit rijdt dagelijks tussen Ottignies - Louvain-la-Neuve. |
De grafiek en tabel geven het gemiddeld aantal instappende reizigers weer op een week-, zater- en zondag.

| Tabel: aantal instappende reizigers station Genval | |||
|---|---|---|---|
| Weekdag | Zaterdag | Zondag | |
| 1977 | 1 766 | 276 | 185 |
| 1978 | 1 469 | 373 | 255 |
| 1979 | 1 608 | 412 | 247 |
| 1980 | 1 443 | 392 | 236 |
| 1981 | 1 362 | 317 | 285 |
| 1982 | 1 365 | 292 | 221 |
| 1983 | 1 342 | 280 | 179 |
| 1984 | 928 | 233 | 176 |
| 1985 | 969 | 267 | 193 |
| 1986 | 842 | 230 | 181 |
| 1987 | 761 | 308 | 221 |
| 1988 | 833 | 244 | 222 |
| 1989 | 1 034 | 280 | 163 |
| 1990 | 795 | 271 | 179 |
| 1991 | 999 | 293 | 222 |
| 1992 | 1 050 | 240 | 197 |
| 1993 | 1 162 | 269 | 191 |
| 1994 | 1 292 | 290 | 194 |
| 1995 | 1 248 | 319 | 229 |
| 1996 | 1 312 | 328 | 200 |
| 1997 | 1 185 | 307 | 250 |
| 1998 | 1 363 | 298 | 267 |
| 1999 | 1 265 | 263 | 196 |
| 2000 | 1 353 | 319 | 314 |
| 2001 | 1 414 | 340 | 250 |
| 2002 | 1 419 | 397 | 262 |
| 2003 | 1 418 | 336 | 266 |
| 2004 | 1 642 | 376 | 264 |
| 2005 | 1 729 | 510 | 346 |
| 2006 | 1 799 | 474 | 300 |
| 2007 | 1 734 | 448 | 296 |
| 2008 | - | - | - |
| 2009 | 1 738 | 368 | 273 |
| 2010 | - | - | - |
| 2011 | - | - | - |
| 2012 | 1 681 | 367 | 282 |
| 2013 | 1 590 | 300 | 285 |
| 2014 | 1 645 | 336 | 253 |
| 2015 | 1 421 | 295 | 228 |
| 2016 | 1 651 | 212 | 212 |
| 2017 | 1 668 | 322 | 254 |
| 2018 | 1 308 | 428 | 314 |
| 2019 | 1 493 | 378 | 391 |
| 2020 | 915 | 274 | 256 |
| 2021 | - | - | - |
| 2022 | 1 513 | 486 | 492 |
| 2023 | 1 402 | 434 | 353 |
| 2024 | 1 472 | 382 | 307 |