| Tim Hardaway Jr. | ||||
|---|---|---|---|---|
Hardaway bij de Dallas Mavericks in 2021 | ||||
| Persoonlijke informatie | ||||
| Volledige naam | Timothy Duane Hardaway Jr. | |||
| Nationaliteit | ||||
| Geboortedatum | 16 maart 1992 | |||
| Geboorteplaats | Alameda, Verenigde Staten | |||
| Lengte | 196 cm | |||
| Gewicht | 93 kg | |||
| Positie | small forward, shooting guard | |||
| Clubinformatie | ||||
| Spelend bij | Miami Heat | |||
| Collegeteams | ||||
| 2010-2013 | Michigan Wolverines | |||
| NBA Draft | ||||
| Gedraft in | 2013 | |||
| Draftronde | 1 | |||
| Draftpick | 24 | |||
| Gedraft door | New York Knicks | |||
| Clubs * | ||||
| Seizoen 2013-2015 2015-2017 2015 2015-2016 2017-2019 2019-2024 2024-2025 2025-2026 2026- |
Club → → | |||
| * Bijgewerkt op 13 augustus 2025 | ||||
| ||||
Timothy Duane Hardaway Jr. (Alameda, 16 maart 1992) is een Amerikaans basketbalspeler die uitkomt voor de Denver Nuggets. Tim is de zoon van Tim Hardaway.
Hardaway speelde collegebasketbal voor de Michigan Wolverines van 2010 tot 2013. Hij stelde zich in 2013 beschikbaar voor de NBA draft waarin hij als 24e werd gekozen door de New York Knicks. Hardaway tekende op 8 juli 2013 een contract bij de Knicks. Op 30 oktober 2013 maakte Hardaway zijn debuut in de NBA tijdens de openingswedstrijd van de New York Knicks tegen de Milwaukee Bucks. Omwille van een blessure van Kenyon Martin mocht Hardaway op 8 december 2013 tegen de Boston Celtics voor het eerst spelen als basisspeler. Op het einde van zijn rookie-seizoen eindigde Hardaway op de vijfde plaats in de verkiezing van NBA Rookie of the Year. Hardaway werd ook opgenomen in het NBA All-Rookie First Team. Tijdens het seizoen 2014/15 werd Hardaway frequenter uitgespeeld als basisspeler. Op 25 juni 2015 werd Hardaway geruild naar de Atlanta Hawks. Bij deze transactie waren verder nog Jerian Grant, Kelly Oubre Jr. en enkele toekomstige draftkeuzes betrokken. Bij de Hawks kreeg Hardaway minder speeltijd en tijdens het seizoen werd hij ook kortstondig uitgeleend aan de Canton Charge en de Austin Spurs, twee teams uit de NBA G League. Hardaway plaatste zich met de Atlanta Hawks voor het eerst in zijn loopbaan kwalificeren voor de playoffs. In de eerste ronde waren de Atlanta Hawks te sterk voor de Boston Celtics waarna er in de halve finale van de Eastern Conference werd verloren van de Cleveland Cavaliers, de latere kampioen. Tijdens het seizoen 2016/17 kon Hardaway zijn statistieken verbeteren en was hij goed voor een gemiddelde van 14,5 punten per wedstrijd.
Op 8 juli 2017 tekende Hardaway als een vrije speler een contract voor 4 seizoenen bij de New York Knicks, zijn vorige ploeg. Hardaway speelde vooral als basisspeler, maar door een blessure miste hij 20 wedstrijden.
Hardaway begon het 2018/19 ook bij de New York Knicks, maar op 31 januari 2019 werd Hardaway, samen met Trey Burke, Courtney Lee en Kristaps Porziņģis geruild naar de Dallas Mavericks. In ruil verkregen de New York Knicks DeAndre Jordan, Wesley Matthews, Dennis Smith Jr. en nog 2 toekomstige draftkzeuzes.
Vanwege een blessure kwam Hardaway dat seizoen slechts 19 wedstrijden meer in actie. Vanaf het seizoen 2019/20 mocht Hardaway op regelmatige basis in de basis aantreden bij de Dallas Mavericks. Hij sloot het seizoen af met 204 driepunters. Op 19 november 2020 lichtte Hardaway de optie in zijn contract waardoor hij voor het seizoen 2020/21 ook in Dallas speelde. Op 4 mei 2021 scoorde Hardaway 10 driepunters, een record in de geschiedenis van de Dallas Mavericks. Op het einde van het seizoen eindigde Hardaway op de 5e plaats in de verkiezing van NBA Sixth Man of the Year Award.
Op 4 mei 2021 scoorde Hardaway tijdens een wedstrijd tegen de Miami Heat 10 driepunters. Hiermee evenaarde hij het record bij de Dallas Mavericks van Duncan Robinson en Paul George. Hardaway sloot het seizoen 2020/21 af met 207 driepunters en werd hiermee de eerste Maverick die twee opeenvolgende seizoenen meer dan 200 driepunters kon scoren. Op 9 augustus 2021 tekende Hardaway bij de Mavericks een nieuw contract voor 4 seizoenen, goed voor een waarde van 75 miljoen dollar. Op 1 februari 2022 werd Hardaway geopereerd aan zijn linkervoet waardoor hij de rest van het seizoen 2021/22 niet meer in actie kwam. In november en december 2022 scoorde Hardaway in 5 opeenvolgende wedstrijden meer dan 5 driepunters. Hiermee was Hardaway de tiende speler in de NBA-geschiedenis die dit kon realiseren. Hardaway was tijdens het seizoen 2022/23 goed voor 212 driepunters en is hiermee de enige speler in de geschiedenis van de Dallas Mavericks die 3 seizoenen meer dan 200 driepunters kon scoren. In 2024 bereikte Hardaway met de Mavericks de NBA finale. In deze finale werd met 4-1 cijfers verloren van de Boston Celtics. Tijdens de 4e wedstrijd van deze finale was Hardaway goed voor 5 driepunters in het vierde kwart, een prestatie die enkel Stephen Curry en Kenny Smith eerder konden realiseren in een wedstrijd tijdens de NBA finale.
Op 6 juli 2024 werd Hardaway met 3 toekomstige draftkeuzes tegen Quentin Grimes geruild naar de Detroit Pistons. In Detroit werd Hardaway Jr. steeds als basisspeler uitgespeeld. De Pistons kwalificeerden zich tijdens het seizoen 2024/25 voor het eerst in zes seizoenen voor de NBA Playoffs. In de eerste ronde werd met 4-2 verloren van de New York Knicks. Op 10 juli 2025 tekende Hardaway een contract bij de Denver Nuggets. Tijdens het seizoen 2025/26 verbeterde Hardaway het vorige record van Michael Porter Jr. wat betreft het aantal driepunters tijdens één seizoen. Dit record werd echter in hetzelfde seizoen verbeterd door zijn ploegmaat Jamal Murray. Hardaway scoorde dit seizoen wel 205 driepunters als bankzitter, het hoogste aantal in dit NBA-seizoen. Hardaway eindigde op de 3e plaats in de verkiezing van de NBA Sixth Man of the Year Award, achter Keldon Johnson en Jaime Jaquez Jr.
Op 6 juli 2026 tekende Hardaway Jr. een contract bij de Miami Heat. Bij de Heat krijgt Hardaway Jr. nummer 10, het nummer waarmee zijn vader Tim Hardaway altijd had gespeeld bij de Miami Heat.
| Legenda | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| WG | Wedstrijden gespeeld | WS | Wedstrijden als starter | MPW | Minuten per wedstrijd |
| FG% | Fieldgoal-percentage | 3P% | Drie-punterpercentage | VW% | Vrije-worppercentage |
| RPW | Rebounds per wedstrijd | APW | Assists per wedstrijd | SPW | Steals per wedstrijd |
| BPW | Blocks per wedstrijd | PPW | Punten per wedstrijd | Vet | Hoogste in carrière |
| Seizoen | Team | WG | WS | MPW | FG% | 3P% | FW% | RPW | APW | SPW | BPW | PPW |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013/14 | New York Knicks | 81 | 1 | 23,2 | 42,8 | 36,3 | 82,8 | 1,5 | 0,8 | 0,5 | 0,1 | 10,2 |
| 2014/15 | 70 | 30 | 24,0 | 38,9 | 34,2 | 80,1 | 2,2 | 1,8 | 0,3 | 0,2 | 11,5 | |
| 2015/16 | Atlanta Hawks | 51 | 1 | 16,9 | 43,0 | 33,8 | 89,3 | 1,7 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 6,4 |
| 2016/17 | 79 | 30 | 27,3 | 45,5 | 35,7 | 76,6 | 2,8 | 2,3 | 0,7 | 0,2 | 14,5 | |
| 2017/18 | New York Knicks | 57 | 54 | 33,1 | 42,1 | 31,7 | 81,6 | 3,9 | 2,7 | 1,1 | 0,2 | 17,5 |
| 2018/19 | 46 | 46 | 32,6 | 38,8 | 34,7 | 85,4 | 3,5 | 2,7 | 0,9 | 0,1 | 19,1 | |
| Dallas Mavericks | 19 | 17 | 29,3 | 40,4 | 32,1 | 76,7 | 3,2 | 1,9 | 0,6 | 0,1 | 15,5 | |
| 2019/20 | 71 | 58 | 29,5 | 43,4 | 39,8 | 81,9 | 3,3 | 1,9 | 0,6 | 0,1 | 15,8 | |
| 2020/21 | 70 | 31 | 28,4 | 44,7 | 39,1 | 81,6 | 3,3 | 1,8 | ,4 | 0,2 | 16,6 | |
| 2021/22 | 42 | 20 | 29,6 | 39,4 | 33,6 | 75,7 | 3,7 | 2,2 | 0,9 | 0,1 | 14,2 | |
| 2022/23 | 71 | 45 | 30,3 | 40,1 | 38,5 | 77,0 | 3,5 | 1,8 | 0,7 | 0,2 | 14,4 | |
| 2023/24 | 79 | 12 | 26,8 | 40,2 | 35,3 | 85,2 | 3,2 | 1,8 | 0,5 | 0,1 | 14,4 | |
| 2024/25 | Detroit Pistons | 77 | 77 | 28,0 | 40,6 | 36,8 | 85,5 | 2,4 | 1,6 | 0,5 | 0,1 | 11,0 |
| 2025/26 | Denver Nuggets | 80 | 6 | 26,6 | 44,7 | 40,7 | 81,1 | 2,6 | 1,4 | 0,5 | 0,1 | 13,5 |
| Carrière | 893 | 428 | 27,3 | 41,9 | 36,6 | 81,5 | 2,8 | 1,8 | 0,6 | 0,1 | 13,7 | |
| Seizoen | Team | WG | WS | MPW | FG% | 3P% | FW% | RPW | APW | SPW | BPW | PPW |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015/16 | Atlanta Hawks | 9 | 0 | 9,7 | 26,9 | 14,3 | 66,7 | 1,0 | 0,8 | 0 | 0,1 | 2,2 |
| 2016/17 | 6 | 6 | 33,3 | 32,9 | 26,2 | 63,2 | 2,7 | 1,2 | 0,5 | 0 | 12,8 | |
| 2019/20 | Dallas Mavericks | 6 | 6 | 34,0 | 42,1 | 35,2 | 72,7 | 3,5 | 1,8 | 0,3 | 0 | 17,8 |
| 2020/21 | 7 | 7 | 37,4 | 41,6 | 40,4 | 75,0 | 3,3 | 1,4 | 0,4 | 0 | 17,0 | |
| 2023/24 | 14 | 0 | 12,7 | 37,9 | 35,1 | 50,0 | 1,8 | 0,4 | 0,4 | 0,1 | 4,4 | |
| 2024/25 | Detroit Pistons | 6 | 6 | 31,3 | 33,8 | 30,8 | 80,0 | 2,8 | 1,2 | 0,3 | 0 | 12,0 |
| 2025/26 | Denver Nuggets | 6 | 0 | 23,3 | 42,2 | 34,8 | 79,2 | 3,3 | 0,8 | 0,7 | 0,3 | 10,8 |
| Carrière | 54 | 25 | 23,3 | 37,9 | 33,0 | 71,3 | 2,4 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | ,6 | |
Externe links