| Data urodzenia | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Klub |
SC Degenfeld | |||||||||||||||
| Debiut w PŚ |
29 grudnia 2014 w Oberstdorfie (47. miejsce) | |||||||||||||||
| Rekord życiowy |
194,0 m na Heini-Klopfer-Skiflugschanze w Oberstdorfie (31 stycznia 2019) | |||||||||||||||
| Dorobek medalowy | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Inne nagrody | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Tim Fuchs (ur. 3 sierpnia 1997) – niemiecki skoczek narciarski, reprezentant klubu SC Degenfeld. Drużynowy medalista mistrzostw świata juniorów (2016 i 2017) oraz mistrzostw kraju.
14 sierpnia 2014 w Kuopio zadebiutował w zawodach FIS Cup, zajmując 3. miejsce. Dwa dni później po raz pierwszy wystartował w Letnim Pucharze Kontynentalnym, kończąc konkurs na 10. pozycji. Został zgłoszony do zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w ramach 63. Turnieju Czterech Skoczni. W swoim debiucie w cyklu w Oberstdorfie zajął 47. miejsce, natomiast w Garmisch-Partenkirchen nie uzyskał awansu do konkursu głównego.
W rozgrywanych w sierpniu 2015 zawodach LPK w Kuopio dwukrotnie stanął na podium. W styczniu 2016 zajął 5. miejsce w jednym z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen – pierwsze w karierze miejsce w dziesiątce zawodów tego cyklu. 23 lutego zajął 6. miejsce w konkursie indywidualnym skoków narciarskich na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016, natomiast dzień później zdobył złoty medal w drużynowym konkursie mężczyzn oraz brązowy w konkursie mieszanym. Na Mistrzostwach Świata Juniorów 2017 zdobył srebro w drużynie męskiej, zawody indywidualne zakończył na 24. pozycji.
31 stycznia 2019, podczas treningu przedskoczków na Heini-Klopfer-Skiflugschanze przed zawodami Pucharu Świata w Oberstdorfie, odległością 194 metrów ustanowił swój rekord życiowy. Zwyciężył w klasyfikacji generalnej FIS Cup 2019/2020. W poszczególnych konkursach tego cyklu trzykrotnie zajął 1. miejsce.
W zawodach międzynarodowych organizowanych przez FIS po raz ostatni wystąpił 21 lutego 2021, zajmując 18. pozycję w konkursie FIS Cupu w Villach.
W lipcu 2021 poinformował o zakończeniu kariery sportowej.
Reprezentując Badenię-Wirtembergię, zdobył srebrny medal w konkursie drużynowym Mistrzostw Niemiec 2019 oraz brązowy w 2015 i 2020.
| 2016 |
– | 6. miejsce |
| 2017 |
– | 24. miejsce |
| 2016 |
– | złoty medal, brązowy medal (drużyna mieszana) |
| 2017 |
– | srebrny medal |
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. | 23 lutego | 2016 | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-100 | indywid. | 94,0 m | 90,5 m | 224,0 pkt | 25,0 pkt | David Siegel | |
| 3. |
24 lutego | 2016 | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-100 | druż. mix. | 96,0 m | 105,5 m | 865,7 pkt (203,1 pkt) | 17,1 pkt | Słowenia | |
| 1. |
24 lutego | 2016 | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-100 | druż. | 97,0 m | 89,5 m | 866,7 pkt (206,3 pkt) | – | ||
| 24. | 1 lutego | 2017 | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | indywid. | 91,5 m | 86,5 m | 231,8 pkt | 31,4 pkt | Viktor Polášek | |
| 2. |
3 lutego | 2017 | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | druż. | 92,0 m | 90,5 m | 929,0 pkt (231,1 pkt) | 3,3 pkt | Słowenia | |
| Źródło | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2014/2015 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | 47 | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | q | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | q | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 q – zawodnik nie zakwalifikował się - – zawodnik nie wystartował | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2014/2015 | 64. |
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | q | - | - | - | - | - | q | 0 | ||||||||||||||||
| 2017 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | q | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 q – dyskwalifikacja w kwalifikacjach | ||||||||||||||||||||||||||
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2014/2015 | 115. |
| 2015/2016 | 31. |
| 2016/2017 | 60. |
| 2017/2018 | 115. |
| 2019/2020 | 72. |
| Źródło | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2014/2015 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 24 | 30 | - | - | 44 | 42 | - | - | - | - | - | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 18 | 23 | 34 | 11 | 32 | - | - | 15 | 5 | 25 | 41 | 19 | 23 | 27 | - | - | 5 | 12 | 13 | 23 | - | - | - | - | - | - | - | 231 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 60 | 51 | 55 | 50 | 47 | - | - | 35 | 33 | 16 | 15 | - | - | - | - | - | - | - | 32 | 25 | 49 | 36 | - | - | 30 | 31 | - | - | 6 | 31 | 78 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 28 | 29 | 63 | 45 | 40 | 48 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2019/2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 31 | 39 | 43 | 48 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 13 | 20 | 31 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2020/2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | 58 | 52 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja - – zawodnik nie wystartował | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2014 | 54. |
| 2015 | 23. |
| 2016 | 47. |
| 2017 | 36. |
| 2019 | 75. |
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 22 sierpnia | 2015 | Puijo | K-120 | HS-127 | 118,5 m | 117,5 m | 218,3 pkt | 3. | 16,3 pkt | Florian Altenburger | |
| 2. | 23 sierpnia | 2015 | Puijo | K-120 | HS-127 | 126,0 m | 122,0 m | 236,6 pkt | 2. | 9,5 pkt | Andraž Pograjc |
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 10 | 18 | - | - | 24 | dq | - | - | - | - | 46 | ||||||||||||
| 2015 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 3 | 2 | 14 | 24 | - | - | - | - | 38 | 46 | 165 | ||||||||||||
| 2016 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 31 | 20 | 28 | 35 | - | - | 13 | 15 | 40 | 54 | 27 | 55 | 39 | 19 | 66 | ||||||||||||
| 2017 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 6 | 21 | - | - | - | 49 | 40 | - | - | 15 | 34 | 37 | 44 | 66 | |||||||||||||
| 2019 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 23 | 16 | - | - | - | - | 26 | 36 | 40 | dq | 40 | 36 | 41 | 52 | 28 | ||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2014/2015 | 67. |
| 2015/2016 | 12. |
| 2016/2017 | 61. |
| 2017/2018 | 24. |
| 2018/2019 | 47. |
| 2019/2020 | 1. |
| 2020/2021 | 101. |
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 6 lipca | 2019 | Skalite | K-95 | HS-104 | 105,0 m | 96,0 m | 242,8 pkt | |
| 2. | 17 sierpnia | 2019 | Alpensia Jumping Park | K-98 | HS-109 | 99,0 m | 99,5 m | 239,4 pkt | |
| 3. | 22 grudnia | 2019 | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-105 | 100,5 m | 96,0 | 247,7 pkt |
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 14 sierpnia | 2014 | Puijo | K-120 | HS-127 | 125,0 m | 114,5 m | 205,0 pkt | 3. | 16,2 pkt | Olli Muotka | |
| 2. | 26 września | 2015 | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 97,5 m | 93,0 m | 251,5 pkt | 2. | 16,5 pkt | Jure Šinkovec | |
| 3. | 27 września | 2015 | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 90,0 m | 95,0 m | 239,5 pkt | 3. | 6,0 pkt | Andrzej Stękała | |
| 4. | 6 lipca | 2019 | Skalite | K-95 | HS-104 | 105,0 m | 96,0 m | 242,8 pkt | 1. | – | ||
| 5. | 17 sierpnia | 2019 | Alpensia Jumping Park | K-98 | HS-109 | 99,0 m | 99,5 m | 239,4 pkt | 1. | – | ||
| 6. | 22 grudnia | 2019 | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-105 | 100,5 m | 96,0 m | 247,7 pkt | 1. | – | ||
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 3 | 12 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 82 | ||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 20 | 7 | - | - | 4 | 4 | 2 | 3 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 287 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 12 | 4 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 72 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 18 | 23 | 10 | 14 | - | - | 12 | 13 | - | - | 24 | 18 | 17 | 24 | 21 | 7 | - | 194 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 15 | 18 | - | - | - | - | 17 | 24 | - | - | 29 | 11 | 29 | 44 | 25 | 33 | - | - | 84 | ||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2019/2020 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 | 15 | 8 | 18 | 7 | 5 | 1 | 7 | 12 | 5 | 22 | 17 | 7 | 15 | 5 | 1 | - | - | 8 | 21 | 4 | 6 | 797 | ||||||||||||||||||||
| Sezon 2020/2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 44 | 35 | 43 | 26 | 36 | 57 | - | - | 31 | 18 | - | - | 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||