2026 NBA Finalleri

2026 NBA Finalleri
TakımKoçGalibiyet
New York Knicks Mike Brown 4
San Antonio Spurs Mitch Johnson 1
Tarih3-13 Haziran
MVPJalen Brunson (New York Knicks)
Doğu FinalleriKnicks, Cavaliers'ı 4-0 yendi
Batı FinalleriSpurs, Thunder'ı 4-3 yendi
NBA Finalleri

2026 NBA Finalleri 2025-26 NBA sezonu şampiyonunu belirleyen playoffların şampiyonluk serisidir. 3-13 Haziran tarihleri arasında oynanmıştır.

Arka plan

Finale giden yol

Notlar

Playoff sonuçları
Doğu Konferansı şampiyonuBatı Konferansı şampiyonu
6. sıradaki Atlanta Hawks'u 4-2 yendi İlk Tur 7. sıradaki Portland Trail Blazers'ı 4-1 yendi
7. sıradaki Philadelphia 76ers'ı 4-2 yendi Konferans Yarı Finalleri 6. sıradaki Minnesota Timberwolves'u 4-2 yendi
4. sıradaki Cleveland Cavaliers'i 4-0 yendi Konferans Finalleri 1. sıradaki Oklahoma City Thunder'ı 4-3 yendi

Normal sezon karşılaşmaları

Normal sezon serisi 1-1 berabere bitti.

29 Aralık 2025 Rapor New York Knicks 132, San Antonio Spurs 134 Frost Bank Center, San Antonio, TX
1 Mart 2026 Rapor San Antonio Spurs 89, New York Knicks 114 Madison Square Garden, New York, NY

Seri özeti

Maç Tarih Deplasman Sonuç Ev
1 3 HaziranNew York Knicks105-95 (1-0)San Antonio Spurs
2 5 HaziranNew York Knicks105-104 (2-0)San Antonio Spurs
3 8 HaziranSan Antonio Spurs115-111 (1-2)New York Knicks
4 10 HaziranSan Antonio Spurs106-107 (1-3)New York Knicks
5 13 HaziranNew York Knicks94-90 (4-1)San Antonio Spurs

Seri

Bütün maçlar Doğu Zaman Dilimi (UTC-4) ile yazılmaktadır. Ev sahibi takımın sahası başka bir zaman dilimindeyse, o bölgenin zaman dilimi parantez içinde yazmaktadır.

1. Maç

3 Haziran
20.30 (19.30 CDT)
Rapor New York Knicks 105, San Antonio Spurs 95 Frost Bank Center, San Antonio, Teksas
Seyirci: 18.835
Hakemler: *No. 48 Scott Foster
  • No. 19 James Capers
  • No. 4 Sean Wright
ABC
Periyot sonuçları: 19-27, 29-28, 28-21, 29-19
Sayı: Jalen Brunson 30
Rib: Josh Hart 15
Asist: Josh Hart 6
Sayı: Victor Wembanyama 26
Rib: Victor Wembanyama 12
Asist: De'Aaron Fox 5
New York leads seride 1-0 önde

2. Maç

5 Haziran
20.30 (19.30 CDT)
Rapor New York Knicks 105, San Antonio Spurs 104 Frost Bank Center, San Antonio, Teksas
Seyirci: 19.014
Hakemler: *No. 25 Tony Brothers
  • No. 58 Josh Tiven
  • No. 39 Tyler Ford
ABC
Periyot sonuçları: 25-34, 31-18, 28-23, 21-29
Sayı: Karl-Anthony Towns 21
Rib: Karl-Anthony Towns 13
Asist: Bridges, Brunson 6 each
Sayı: Victor Wembanyama 29
Rib: Vassell, Wembanyama 9 each
Asist: Fox, Vassell 5 each
New York seride 2-0 önde

3. Maç

8 Haziran
20.30
Rapor San Antonio Spurs 115, New York Knicks 111 Madison Square Garden, New York, New York
Seyirci: 19.812
Hakemler: *No. 8 Marc Davis
  • No. 10 John Goble
  • No. 74 Curtis Blair
ABC
Periyot sonuçları: 33-22, 24-42, 35-27, 23-20
Sayı: Victor Wembanyama 32
Rib: Dylan Harper 9
Asist: De'Aaron Fox 8
Sayı: Jalen Brunson 32
Rib: Josh Hart 9
Asist: Jalen Brunson 5
New York seride 2-1 önde

4. Maç

10 Haziran
20.30
Rapor San Antonio Spurs 106, New York Knicks 107 Madison Square Garden, New York, New York
Seyirci: 19.812
Hakemler: *No. 15 Zach Zarba
  • No. 60 James Williams
  • No. 61 Courtney Kirkland
ABC
Periyot sonuçları: 41-22, 35-27, 14-26, 16-32
Sayı: Victor Wembanyama 24
Rib: Victor Wembanyama 13
Asist: De'Aaron Fox 7
Sayı: Jalen Brunson 36
Rib: Karl-Anthony Towns 10
Asist: Jalen Brunson 7
New York seride 3-1 önde

5. Maç

13 Haziran
20.30 (19.30 CDT)
Rapor New York Knicks 94, San Antonio Spurs 90 Frost Bank Center, San Antonio, Teksas
Seyirci: 18.984
Hakemler: *No. 48 Scott Foster
  • No. 19 James Capers
  • No. 39 Tyler Ford
ABC
Periyot sonuçları: 13-23, 24-19, 28-30, 29-18
Sayı: Jalen Brunson 45
Rib: Josh Hart 11
Asist: Mikal Bridges 4
Sayı: Dylan Harper 25
Rib: Victor Wembanyama 14
Asist: De'Aaron Fox 5
New York, NBA Finallerini 4-1 kazandı

Kadrolar

New York Knicks

2025-26 New York Knicks kadrosu
OyuncularAntrenörler
Poz.#İsimYaş - Doğum tarihiBoyKiloKolej
G 5 Alvarado, Jose 28 - 12 Nisan 1998 1,83 m (6 ft 0 in) 81 kg (179 lb) Georgia Tech
F 8 Anunoby, OG 28 - 17 Temmuz 1997 2,01 m (6 ft 7 in) 109 kg (240 lb) Indiana
G/F 25 Bridges, Mikal 29 - 30 Ağustos 1996 1,98 m (6 ft 6 in) 95 kg (209 lb) Villanova
G 11 Brunson, Jalen 29 - 31 Ağustos 1996 1,88 m (6 ft 2 in) 86 kg (190 lb) Villanova
G 00 Clarkson, Jordan 34 - 7 Haziran 1992 1,96 m (6 ft 5 in) 88 kg (194 lb) Missouri
F 4 Dadiet, Pacôme 20 - 27 Temmuz 2005 2,06 m (6 ft 9 in) 95 kg (210 lb) Fransa
F 51 Diawara, Mohamed 21 - 29 Nisan 2005 2,06 m (6 ft 9 in) 102 kg (225 lb) Fransa
F 3 Hart, Josh 31 - 6 Mart 1995 1,96 m (6 ft 5 in) 98 kg (215 lb) Villanova
C 55 Hukporti, Ariel 24 - 12 Nisan 2002 2,13 m (7 ft 0 in) 112 kg (246 lb) Almanya
C 50 Jemison, Trey (TW) 26 - 28 Kasım 1999 2,08 m (6 ft 10 in) 122 kg (270 lb) UAB*
F 1 Jones, Dillon (TW) 24 - 29 Ekim 2001 1,96 m (6 ft 5 in) 107 kg (235 lb) Weber State
G 13 Kolek, Tyler 25 - 27 Mart 2001 1,88 m (6 ft 2 in) 88 kg (195 lb) Marquette
G 2 McBride, Miles 25 - 8 Eylül 2000 1,88 m (6 ft 2 in) 88 kg (195 lb) West Virginia
G 9 McCullar Jr., Kevin (TW) 25 - 15 Mart 2001 1,98 m (6 ft 6 in) 95 kg (210 lb) Kansas
C 23 Robinson, Mitchell 28 - 1 Nisan 1998 2,13 m (7 ft 0 in) 109 kg (240 lb) Chalmette HS (LA)*
G 44 Shamet, Landry 29 - 13 Mart 1997 1,96 m (6 ft 5 in) 86 kg (190 lb) Wichita State
F 20 Sochan, Jeremy 23 - 20 Mayıs 2003 2,03 m (6 ft 8 in) 104 kg (230 lb) Baylor
F/C 32 Towns, Karl-Anthony 30 - 15 Kasım 1995 2,13 m (7 ft 0 in) 112 kg (248 lb) Kentucky
Baş Antrenör
Yardımcı Antrenör(ler)
  • Charles Allen
  • Rick Brunson
  • Mark Bryant
  • Maurice Cheeks
  • Darren Erman
  • Riccardo Fois
  • Chris Jent
  • Billy Lange
  • Brendan O'Connor

Açıklamalar
  • (C) Takım Kaptanı
  • (DP) imzalanmamış draft seçimi
  • (FA) Serbest Oyuncu
  • (IN) Aktif değil
  • (S) Cezalı
  • (GL) G League takımına gönderildi
  • (TW) Çift yönlü sözleşmeli oyuncu
  • Sakat Sakat

Kadro

San Antonio Spurs

2025-26 San Antonio Spurs kadrosu
OyuncularAntrenörler
Poz.#İsimYaş - Doğum tarihiBoyKiloKolej
F 40 Barnes, Harrison 34 - 30 Mayıs 1992 2,01 m (6 ft 7 in) 102 kg (225 lb) North Carolina
C 18 Biyombo, Bismack 33 - 28 Ağustos 1992 2,03 m (6 ft 8 in) 116 kg (255 lb) Democratic Republic of the Congo
F 11 Bryant, Carter 20 - 26 Kasım 2005 1,98 m (6 ft 6 in) 100 kg (220 lb) Arizona
G 5 Castle, Stephon 21 - 1 Kasım 2004 1,98 m (6 ft 6 in) 98 kg (215 lb) Connecticut
F 30 Champagnie, Julian 24 - 29 Haziran 2001 2,01 m (6 ft 7 in) 98 kg (217 lb) St. John's
G 4 Fox, De'Aaron 28 - 20 Aralık 1997 1,91 m (6 ft 3 in) 84 kg (185 lb) Kentucky
G 2 Harper, Dylan 20 - 2 Mart 2006 1,96 m (6 ft 5 in) 98 kg (215 lb) Rutgers
F 55 Ingram, Harrison (TW) 23 - 27 Kasım 2002 1,96 m (6 ft 5 in) 104 kg (230 lb) North Carolina
G/F 3 Johnson, Keldon 26 - 11 Ekim 1999 1,98 m (6 ft 6 in) 100 kg (220 lb) Kentucky
G 25 Jones García, David (TW) 24 - 24 Kasım 2001 1,93 m (6 ft 4 in) 95 kg (210 lb) Memphis
F/C 7 Kornet, Luke 30 - 15 Temmuz 1995 2,16 m (7 ft 1 in) 113 kg (250 lb) Vanderbilt
G 0 McLaughlin, Jordan 30 - 9 Nisan 1996 1,80 m (5 ft 11 in) 84 kg (185 lb) Southern California
F 14 Miller, Emanuel (TW) 25 - 19 Haziran 2000 1,96 m (6 ft 5 in) 98 kg (215 lb) TCU
F/C 8 Olynyk, Kelly 35 - 19 Nisan 1991 2,13 m (7 ft 0 in) 109 kg (240 lb) Gonzaga
F/C 45 Plumlee, Mason 36 - 5 Mart 1990 2,13 m (7 ft 0 in) 115 kg (254 lb) Duke
G/F 24 Vassell, Devin 25 - 23 Ağustos 2000 1,96 m (6 ft 5 in) 91 kg (200 lb) Florida State
F 43 Waters III, Lindy 28 - 28 Temmuz 1997 1,96 m (6 ft 5 in) 95 kg (210 lb) Oklahoma State
F/C 1 Wembanyama, Victor 22 - 4 Ocak 2004 2,24 m (7 ft 4 in) 107 kg (235 lb) Fransa
Baş Antrenör
Yardımcı Antrenör(ler)
  • Jimmy Baron
  • Josh Brannon
  • Brett Brown
  • Scott King
  • Tim Martin
  • Matthew Nielsen
  • Mike Noyes
  • Sean Sweeney
  • L. D. Williams
  • Corliss Williamson

Açıklamalar
  • (C) Takım Kaptanı
  • (DP) imzalanmamış draft seçimi
  • (FA) Serbest Oyuncu
  • (IN) Aktif değil
  • (S) Cezalı
  • (GL) G League takımına gönderildi
  • (TW) Çift yönlü sözleşmeli oyuncu
  • Sakat Sakat

Kadro

Oyuncu istatistikleri

Lejant
  OM Oynadığı maç   BM  İlk 5 başlama  MBD  Maç baş. dk
 A%  Atış yüz.  3S%  3 sayı yüz.  SA%  Serbest atış yüz.
 MBR  Maç baş. rib.  MBA  Maç baş. asist  MBTÇ  Maç baş. top çal.
 MBB  Maç baş. blok  MBS  Maç baş. sayı  Kalın yazılar  Kariyer rekoru
New York Knicks istatistikleri
Oyuncu OM BM MBD A% 3S% SA% MBR MBA MBTÇ MBB MBS
Brunson, JalenJalen Brunson 5539.2.421.389.8604.24.62.00.032.6
Anunoby, OGOG Anunoby 5536.0.525.500.8674.81.01.41.421.2
Towns, Karl-AnthonyKarl-Anthony Towns 5531.0.490.3331.00010.62.41.41.013.0
Bridges, MikalMikal Bridges 5532.9.465.421.6673.63.40.60.410.4
Hart, JoshJosh Hart 5530.4.382.400.5719.84.61.40.47.6
Shamet, LandryLandry Shamet 5024.1.333.308—2.01.00.00.46.8
Alvarado, JoseJose Alvarado 5012.1.333.250.6672.61.40.20.04.2
Robinson, MitchellMitchell Robinson 5013.4.500—.2675.60.60.20.63.6
Clarkson, JordanJordan Clarkson 407.4.375.333—1.50.30.30.03.5
McBride, MilesMiles McBride 5013.3.182.176—0.61.40.00.22.2
Hukporti, ArielAriel Hukporti 202.7———0.50.50.01.00.0
Sochan, JeremyJeremy Sochan 301.1.000——0.00.00.00.00.0
San Antonio Spurs istatistikleri
Oyuncu OM BM MBD A% 3S% SA% MBR MBA MBTÇ MBB MBS
Wembanyama, VictorVictor Wembanyama 5539.2.423.273.78611.22.61.03.626.0
Castle, StephonStephon Castle 5531.6.377.300.8085.44.20.60.214.6
Fox, De'AaronDe'Aaron Fox 5536.5.343.250.9003.06.01.40.812.8
Vassell, DevinDevin Vassell 5538.3.537.467.8576.82.80.60.412.8
Champagnie, JulianJulian Champagnie 5531.5.409.405.6675.41.81.20.411.0
Harper, DylanDylan Harper 5031.0.493.280.7656.43.00.40.218.0
Johnson, KeldonKeldon Johnson 5015.0.348.375.3753.00.60.60.04.4
Bryant, CarterCarter Bryant 504.5.600.667.5000.60.00.20.21.8
Kornet, LukeLuke Kornet 508.3.000—.7502.20.40.80.00.6
Barnes, HarrisonHarrison Barnes 208.5.000.000.0001.00.50.00.00.0

Kaynakça

  1. 1 2 "NBA Finals 2026 Schedule". NBA.com. 20 Ocak 2026. 4 Haziran 2026 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Haziran 2026.
  2. ↑ "2026 NBA Finals | Stats | NBA.com". National Basketball Association. 3 Haziran 2026 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Haziran 2026.
  3. ↑ "2026 NBA Finals Knicks vs. Spurs". Basketball Reference. 14 Haziran 2026 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2026.