| Brandon Ingram | ||||||||||
| Ingram a New Orleans Pelicans színeiben 2020-ban | ||||||||||
| Született | 1997. szeptember 2. (29 éves) Kinston, Észak-Karolina | |||||||||
| Magasság | 203 cm | |||||||||
| Tömeg | 86 kg | |||||||||
| Aktív évek | 2016– | |||||||||
| Csapat adatok | ||||||||||
| Csapat | Toronto Raptors | |||||||||
| Poszt | alacsonybedobó | |||||||||
| Mezszám | 3 | |||||||||
| Főiskola | Duke (2015–2016) | |||||||||
| Draft | 1. kör, 2. választás, 2016 Los Angeles Lakers | |||||||||
| Csapatai | ||||||||||
| ||||||||||
| Díjak, elismerések | ||||||||||
| NBA All Star (2020) NBA Legtöbbet fejlődött játékos (2020) NBA második újonc csapat (2017) McDonald's All-American (2015) ACC év újonca (2016) All-ACC második csapat (2016) Észak Karolina Mr. Basketball (2015) Parade All-American első csapat (2015) | ||||||||||
| Az infobox utoljára frissítve: 2025. május 19. | ||||||||||
Brandon Xavier Ingram (Kinston, Észak-Karolina, 1997. szeptember 2. –) amerikai profi kosárlabdázó, aki a National Basketball Association-ben (NBA) szereplő Toronto Raptors csapatában játszik. A Los Angeles Lakers választotta ki a 2016-os NBA-drafton a második helyen, és első évében beválasztották az NBA második újonc csapatába . 2019-ben elcserélték a New Orleans Pelicanshez, ahol 2020-ban először került be NBA All-Star csapatba, és ugyanebben a szezonban, a Pelicansnél töltött első szezonjában az NBA legtöbbet fejlődött játékosának járó díjat is megkapta.
Ingram sikeres középiskolai karriert tudhat magáénak Észak-Karolinában, ahol négy év alatt minden alkalommal állami bajnoki címet nyert, és Észak-Karolina Mr. Basketballjának választották. Egy szezont játszott egyeteme a Duke Blue Devils csapatában, ahol az Atlantic Coast Conference (ACC) év újoncának választották. A szezon után Ingram úgy döntött, hogy lemond fennmaradó egyetemi jogosultságáról, és jelentkezett az NBA draftRa. Három szezont játszott a Lakers csapatában, mielőtt 2019-ben elcserélték New Orleansba az All-Star Anthony Davisért cserébe.
| JM | Játszott mérkőzések | KM | Kezdőként játszott | JP/M | Játszott perc mérkőzésenként |
| MG% | Mezőnygól hatékonyság | 3P% | Hárompontos hatékonyság | BD% | Büntetődobás hatékonyság |
| LP/M | Lepattanó mérkőzésenként | GP/M | Gólpassz mérkőzésenként | L/M | Labdaszerzés mérkőzésenként |
| B/M | Blokk mérkőzésenként | P/M | Pont mérkőzésenként | Kiemelve | Karriercsúcs |
| † | Bajnok | * | Legjobb a ligában | Rekord |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016–2017 | Los Angeles Lakers | 79 | 40 | 28,9 | .402 | .294 | .621 | 4,0 | 2,1 | 0,6 | 0,4 | 9,4 |
| 2017–2018 | Los Angeles Lakers | 59 | 59 | 33,5 | .470 | .390 | .681 | 5,3 | 3,9 | 0,8 | 0,7 | 16,1 |
| 2018–2019 | Los Angeles Lakers | 52 | 52 | 33,9 | .497 | .330 | .675 | 5,1 | 3,0 | 0,5 | 0,6 | 18,3 |
| 2019–2020 | New Orleans Pelicans | 62 | 62 | 33,9 | .463 | .391 | .851 | 6,1 | 4,2 | 1,0 | 0,6 | 23,8 |
| 2020–2021 | New Orleans Pelicans | 61 | 61 | 34,3 | .466 | .381 | .878 | 4,9 | 4,9 | 0,7 | 0,6 | 23,8 |
| 2021–2022 | New Orleans Pelicans | 55 | 55 | 34,0 | .461 | .327 | .826 | 5,8 | 5,6 | 0,6 | 0,5 | 22,7 |
| 2022–2023 | New Orleans Pelicans | 45 | 45 | 34,2 | .484 | .390 | .882 | 5,5 | 5,8 | 0,7 | 0,4 | 24,7 |
| 2023–2024 | New Orleans Pelicans | 64 | 64 | 32,9 | .492 | .355 | .801 | 5,1 | 5,7 | 0,8 | 0,6 | 20,8 |
| 2024–2025 | New Orleans Pelicans | 18 | 18 | 33,1 | .465 | .374 | .855 | 5,6 | 5,2 | 0,9 | 0,6 | 22,2 |
| Karrier | 495 | 456 | 33,0 | .468 | .363 | .788 | 5,2 | 4,3 | 0,7 | 0,6 | 19,5 | |
| All Star | 1 | 0 | 8,6 | .250 | .000 | — | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,0 | 2,0 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | New Orleans Pelicans | 6 | 6 | 39,3 | .475 | .407 | .830 | 6,2 | 6,2 | 0,7 | 0,3 | 27,0 |
| 2024 | New Orleans Pelicans | 4 | 4 | 36,4 | .345 | .250 | .895 | 4,5 | 3,3 | 1,0 | 1,3 | 14,3 |
| Karrier | 10 | 10 | 38,1 | .434 | .371 | .848 | 5,5 | 5,0 | 0,8 | 0,7 | 21,9 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015–2016 | Duke Blue Devils | 36 | 33 | 34,6 | .442 | .410 | .682 | 6,8 | 2,0 | 1,1 | 1,4 | 17,3 |