| Reardan | |
| Közigazgatási adatok | |
| Ország | |
| Állam | Washington |
| Megye | Lincoln megye |
| Rang | város |
| Irányítószám | Lista 99029 |
| Körzethívószám | 509 |
| Népesség | |
| Népesség | 637 fő (2020. ápr. 1.) |
| Népsűrűség | 442,6 fő/km² |
| Háztartások száma | 232 |
| Egy főre jutó jövedelem | 29 599 $ |
| Földrajzi adatok | |
| Tengerszint feletti magasság | 766 m |
| Terület | 1,3 km² |
| - ebből vízi | 0,01 km² |
| Időzóna | Pacific Time Zone UTC−08:00 |
| Azonosítók | |
| GNIS | |
| GeoNames | 5807998 |
| Elhelyezkedése | |
![]() | |
| Elhelyezkedése Lincoln megyében | |
![]() | |
Reardan az Amerikai Egyesült Államok északnyugati részén, Washington állam Lincoln megyéjében elhelyezkedő város. A 2010. évi népszámlálási adatok alapján 571 lakosa van.
Az 1882-ben alapított település névadója C. F. Reardan mérnök. Reardan 1903. április 14-én kapott városi rangot.
A helységben egy általános- és egy középiskola működik.
| Hónap | Jan. | Feb. | Már. | Ápr. | Máj. | Jún. | Júl. | Aug. | Szep. | Okt. | Nov. | Dec. | Év |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rekord max. hőmérséklet (°C) | 20,6 | 18,3 | 22,8 | 31,7 | 34,4 | 38,9 | 40,6 | 38,9 | 37,8 | 30,0 | 20,0 | 16,1 | 40,6 |
| Átlagos max. hőmérséklet (°C) | 0,6 | 3,3 | 8,9 | 13,9 | 18,9 | 22,8 | 28,3 | 28,3 | 22,8 | 15,0 | 5,6 | −0,6 | 14,0 |
| Átlagos min. hőmérséklet (°C) | −6,7 | −5,6 | −2,2 | 0,0 | 3,9 | 7,2 | 9,4 | 9,4 | 5,0 | 0,0 | −3,3 | −7,8 | 0,8 |
| Rekord min. hőmérséklet (°C) | −33,3 | −32,8 | −22,8 | −12,2 | −8,9 | −3,9 | −1,7 | −1,7 | −8,3 | −18,3 | −31,7 | −30,6 | −33,3 |
| Átl. csapadékmennyiség (mm) | 40 | 31 | 35 | 26 | 35 | 29 | 15 | 9 | 14 | 27 | 47 | 46 | 354 |
| Forrás: The Weather Channel | |||||||||||||
| Népesség különböző években | |||
|---|---|---|---|
| Év | Népesség | Vált. (%) | |
| 1910 | 527 | ||
| 1920 | 420 | −20,3% | |
| 1930 | 422 | 0,5% | |
| 1940 | 422 | 0% | |
| 1950 | 410 | −2,8% | |
| 1960 | 474 | 15,6% | |
| 1970 | 389 | −17,9% | |
| 1980 | 498 | 28% | |
| 1990 | 482 | −3,2% | |
| 2000 | 608 | 26,1% | |
| 2010 | 571 | −6,1% | |
| 2018 (becsült) | 593 | ||
| Népszámlálási adatok 2015-ös becslés | |||
A 2010-es népszámláláskor a városnak 571 lakója, 240 háztartása és 160 családja volt. A népsűrűség 442,6 fő/km2. A lakóegységek száma 255, sűrűségük 197,7 db/km2. A lakosok 92,5%-a fehér, 0,5%-a afroamerikai, 4,7%-a indián, 0,4%-a ázsiai, 1,9%-a pedig kettő vagy több etnikumú. A spanyol vagy latino származásúak aránya 2,5% ( )
A háztartások 30%-ában élt 18 évnél fiatalabb. 49,6% házas, 13,8% egyedülálló nő, 3,3% egyedülálló férfi, 33,3% pedig nem család. 29,2% egyedül élt; 10,9%-uk 65 éves vagy idősebb. Egy háztartásban átlagosan 2,39 személy élt; a családok átlagmérete 2,88 fő.
A medián életkor 43,2 év volt. A város lakóinak 24,7%-a 18 évesnél fiatalabb, 5,5% 18 és 24 év közötti, 21,6%-uk 25 és 44 év közötti, 32,6%-uk 45 és 64 év közötti, 15,8%-uk pedig 65 éves vagy idősebb. A lakosok 47,3%-a férfi, 52,7%-a pedig nő.