Everyday Is Christmas

Everyday Is Christmas
Wykonawca albumu studyjnego
Sii
Wydany

17 listopada 2017

Nagrywany

maj 2017; Echo Studios
(Los Angeles, Kalifornia)
MixStar Studios
(Virginia Beach, Wirginia)
Sterling Sound
(Nowy Jork, Nowy Jork)

Gatunek

muzyka bożonarodzeniowa, pop

Długość

35:07

Wydawnictwo

Atlantic, Monkey Puzzle

Producent

Greg Kurstin

Oceny

Przejdź do sekcji „Odbiór”

Album po albumie
This Is Acting
(2016)
Everyday Is Christmas
(2017)
Music – Songs from and Inspired by the Motion Picture
(2021)
Single z albumu Everyday Is Christmas
  1. „Santa’s Coming for Us”
    Wydany: 30 października 2017

Everyday Is Christmas – ósmy album studyjny australijskiej piosenkarki Sii. Wydawnictwo ukazało się 17 listopada 2017 nakładem wytwórni muzycznej Atlantic Records i Monkey Puzzle.

Na albumie znajdują się autorskie utwory o stylistyce bożonarodzeniowej oraz popowej. Materiał zgromadzony na płycie składa się z dziesięciu utworów. Wszystkie kompozycje zostały napisane przez piosenkarkę i producenta Grega Kurstina.

Promocję Everyday Is Christmas rozpoczęto w październiku 2017, wraz z premierą pierwszego promującego singla – „Santa’s Coming for Us”.

Tło i nagrywanie

Piosenkarka potwierdziła wydanie swojego pierwszego bożonarodzeniowego albumu studyjnego 1 sierpnia 2017. Płyta jest pierwszym jej wydawnictwem wydanym w Atlantic Records i zawiera on autorskie utwory napisane i współprodukowane przez długoletniego współpracownika Grega Kurstina. Producent wyprodukował także cały album. Everyday Is Christmas został wydany przez wytwórnię Sii, Monkey Puzzle i przez Inertię w Australii. Sesje nagraniowe do albumu odbyły się w ciągu dwóch tygodni w maju 2017, natomiast na okładce występuje Maddie Ziegler.

Standardowa wersja albumu zawiera dziesięć utworów napisanych wspólnie przez Się i Kurstina. Istnieje również japońska wydana przez Warner Music Japan, zawierająca utwór dodatkowy „My Old Santa Claus”. W listopadzie 2018 została wydana wersja deluxe albumu, zawierającą trzy bonusowe utwory: „Sing for My Life”, „My Old Santa Claus”, a także cover „Round and Round”.

Promocja

Single

Single promocyjne

Inne notowane piosenki

Odbiór

Agregatory recenzji
Wydawca Ocena
Album of the Year 64/100
Metacritic 59/100
Recenzje
Wydawca Ocena
ABC News 4/5 gwiazdek
AllMusic 3/5 gwiazdek
The Arts Desk 3/5 gwiazdek
Cryptic Rock 5/5 gwiazdek
Drowned in Sound 7/10
Entertainment Weekly B+
Evening Standard 3/5 gwiazdek
The Guardian 2/5 gwiazdek
The Irish Times 4/5 gwiazdek
Los Angeles Times 3/4 gwiazdek
Pitchfork 5.8/10
The Post 4/5 gwiazdek
Rolling Stone 3.5/5 gwiazdek
Slant Magazine 2.5/5 gwiazdek
Time Out 3/5 gwiazdek
The Young Folks 8/10

Krytyka

Album uzyskał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Metacritic przydzielił notę 59 na 100, na podstawie 6 recenzji, co oznacza „mieszane lub średnie recenzje”.

Lista utworów

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

NrTytuł utworuDługość
1.„Santa’s Coming for Us”3:26
2.„Candy Cane Lane”3:32
3.„Snowman”2:45
4.„Snowflake”4:02
5.„Ho Ho Ho”3:25
6.„Puppies Are Forever”3:43
7.„Sunshine”3:25
8.„Underneath the Mistletoe”3:50
9.„Everyday Is Christmas”3:23
10.„Underneath the Christmas Lights”3:36
35:07
Everyday Is Christmas – Wersja Japońska
NrTytuł utworuDługość
1.„Santa’s Coming for Us”3:26
2.„Candy Cane Lane”3:32
3.„Snowman”2:45
4.„Snowflake”4:02
5.„Ho Ho Ho”3:25
6.„Puppies Are Forever”3:43
7.„Sunshine”3:25
8.„Underneath the Mistletoe”3:50
9.„Everyday Is Christmas”3:23
10.„Underneath the Christmas Lights”3:36
11.„My Old Santa Claus”3:24
38:31
Everyday Is Christmas – Wersja Deluxe (2018)
NrTytuł utworuSłowaDługość
1.„Santa’s Coming for Us”3:26
2.„Candy Cane Lane”3:32
3.„Snowman”2:45
4.„Snowflake”4:02
5.„Ho Ho Ho”3:25
6.„Puppies Are Forever”3:43
7.„Sunshine”3:25
8.„Underneath the Mistletoe”3:50
9.„Everyday Is Christmas”3:23
10.„Underneath the Christmas Lights”3:36
11.„Round and Round” (cover)Joe Shapiro, Lou Stallman2:29
12.„Sing for My Life”3:44
13.„My Old Santa Claus”3:24
44:44

Personel

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

Notowania

Uwagi

  1. ↑ Everyday Is Christmas (materiały dołączone do płyty) Sia. Atlantic Records. 2017. 564124-2.

Przypisy

  1. 1 2 Heather Phares: Review: Everyday Is Christmas – Sia. [w:] AllMusic [on-line]. allmusic.com, 26 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  2. ↑ Christina Smart: Sia to release Christmas album. [w:] AXS [on-line]. axs.com, 1 sierpnia 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  3. 1 2 Daniel Kreps: Sia Details All-Original Seasonal LP ‘Everyday Is Christmas’. [w:] Rolling Stone [on-line]. rollingstoneaus.com, 16 października 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  4. ↑ Danielle McGrane: Sia to spread festive cheer with Christmas album. [w:] The Sydney Morning Herald [on-line]. smh.com.au, 3 sierpnia 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  5. ↑ Eric Renner Brown: Superproducer Greg Kurstin previews new music from Foo Fighters, Sia, Paul McCartney, more. [w:] Entertainment Weekly [on-line]. ew.com, 14 września 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  6. 1 2 Gil Kaufman: Sia Reveals Everyday Is Christmas Cover, Track List & Release Date. [w:] Billboard [on-line]. billboard.com, 16 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  7. ↑ Gil Kaufman: Sia Signs to Atlantic Records, Announces Christmas Album. [w:] Billboard [on-line]. billboard.com, 1 sierpnia 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  8. ↑ Sia Signs With Atlantic Records, Christmas Album Due This Year. [w:] Variety [on-line]. variety.com, 1 sierpnia 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  9. 1 2 シーア: エブリデイ・イズ・クリスマス. [w:] Tsutaya [on-line]. shop.tsutaya.co.jp, 17 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (jap.).
  10. 1 2 Everyday Is Christmas (Deluxe) by Sia. [w:] iTunes [on-line]. itunes.apple.com, 1 listopada 2018. [dostęp 2018-12-04]. (ang.).
  11. ↑ Ryan Reed: Watch Sia’s ‘Santa’s Coming for Us’ Video With Kristen Bell, J.B. Smoove. [w:] Rolling Stone [on-line]. rollingstoneaus.com, 22 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  12. 1 2 3 4 Sia – Chart history. billboard.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  13. ↑ Sia – Chart history. billboard.com. [dostęp 2017-12-13]. (ang.).
  14. ↑ Archive Chart: December 29, 2017. officialcharts.com. [dostęp 2018-01-03]. (ang.).
  15. ↑ Lescharts.com – Sia – Snowman. lescharts.com. [dostęp 2017-11-29]. (fr.).
  16. ↑ Album of the Year: Sia – Everyday Is Christmas. Album of the Year. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  17. 1 2 3 Reviews for Everyday Is Christmas by Sia. [w:] Metacritic [on-line]. metacritic.com, 17 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  18. ↑ Allan Raible: Sia has created a holiday album for those who don’t love classics. [w:] ABC News [on-line]. abcnews.go.com, 17 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  19. ↑ Thomas H Green: CD: Sia – Everyday Is Christmas. The Arts Desk. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  20. ↑ Jeannie Blue: Sia – Everyday Is Christmas (Album Review). [w:] Cryptic Rock [on-line]. crypticrock.com, 17 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  21. ↑ Marc Burrows: Sia – Everyday Is Christmas. Drowned in Sound. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  22. ↑ Eric Renner Brown: 10 of the best (and worst) new holiday releases: Sia, Everyday Is Christmas. Entertainment Weekly. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  23. ↑ Andre Paine: Best Christmas albums of 2017: Sia, Gwen Stefani and Tom Chaplin (Sia – Everyday is Christmas). Evening Standard. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  24. ↑ Rachel Aroesti: Sia: Everyday Is Christmas review – seasonal bombast pop chimes of cynicism. [w:] The Guardian [on-line]. theguardian.com, 16 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  25. ↑ Louise Bruton: The quality of Sia’s Christmas album would leave Stephens shaken. The Irish Times. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  26. ↑ Randy Lewis: 2017 Christmas album roundup: Music for every mood this holiday (Sia, “Everyday Is Christmas,”). Los Angeles Times. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  27. ↑ Katherine St. Asaph: Sia: Everyday Is Christmas. [w:] Pitchfork [on-line]. pitchfork.com, 5 grudnia 2017. [dostęp 2017-12-13]. (ang.).
  28. ↑ Alexis Eichelberger: Album Review: Sia’s new album, ‘Everyday is Christmas,’ is a perfect start to the holiday season. [w:] The Post [on-line]. thepostathens.com, 20 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-01)]. (ang.).
  29. ↑ Annabel Ross: Sia: Everyday Is Christmas. [w:] Rolling Stone [on-line]. rollingstoneaus.com, 17 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  30. ↑ Alexa Camp: Sia: Everyday Is Christmas | Album Review. [w:] Slant Magazine [on-line]. slantmagazine.com, 13 listopada 2017. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  31. ↑ April Clare Welsh: Sia – 'Everyday Is Christmas' album review. Time Out. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  32. ↑ Beth Winchester: Album Review: Sia – “Everyday Is Christmas”. theyoungfolks.com. [dostęp 2025-06-19]. (ang.).
  33. ↑ Australian-charts.com – Sia – Everyday Is Christmas. australian-charts.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  34. ↑ Austriancharts.at – Sia – Everyday Is Christmas. austriancharts.at. [dostęp 2017-11-29]. (niem.).
  35. ↑ Ultratop.be – Sia – Everyday Is Christmas. ultratop.be. [dostęp 2018-01-03]. (niderl.).
  36. ↑ Ultratop.be – Sia – Everyday Is Christmas. ultratop.be. [dostęp 2017-11-29]. (fr.).
  37. ↑ Albums – Top 100 – Sia – Everyday Is Christmas. ifpicr.cz. [dostęp 2017-11-29]. (cz.).
  38. ↑ Danishcharts.com – Sia – Everyday Is Christmas. danishcharts.com. [dostęp 2018-01-03]. (ang.).
  39. ↑ Sia: Everyday Is Christmas. ifpi.fi. [dostęp 2018-01-03]. (fiń.).
  40. ↑ Lescharts.com – Sia – Everyday Is Christmas. lescharts.com. [dostęp 2017-11-29]. (fr.).
  41. ↑ Spanishcharts.com – Sia – Everyday Is Christmas. spanishcharts.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  42. ↑ Dutchcharts.nl – Sia – Everyday Is Christmas. dutchcharts.nl. [dostęp 2018-01-03]. (niderl.).
  43. ↑ Archive Chart: November 24, 2017. officialcharts.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  44. ↑ Sia | Oricon News. oricon.co.jp. [dostęp 2017-11-29]. (jap.).
  45. ↑ Sia – Chart history. billboard.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  46. ↑ 2017년 46주차 Album Chart. gaonchart.co.kr. [dostęp 2017-11-29]. (kor. • ang.).
  47. ↑ Offiziellecharts.de – Sia – Everyday Is Christmas. offiziellecharts.de. [dostęp 2017-11-29]. (niem.).
  48. ↑ Norwegiancharts.com – Sia – Everyday Is Christmas. norwegiancharts.com. [dostęp 2018-01-03]. (ang.).
  49. ↑ Charts.org.nz – Sia – Everyday Is Christmas. charts.org.nz. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  50. ↑ Albums – Top 100 SVK – Sia – Everyday Is Christmas. ifpicr.cz. [dostęp 2017-12-13]. (słow.).
  51. ↑ Sia – Chart history. billboard.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  52. ↑ Swisscharts.com – Sia – Everyday Is Christmas. swedishcharts.com. [dostęp 2018-05-07]. (niem.).
  53. ↑ Swedishcharts.com – Sia – Everyday Is Christmas. swedishcharts.com. [dostęp 2018-01-03]. (ang.).
  54. ↑ Top 40 album-, DVD- és válogatáslemez-lista – 2017. 48. hét. zene.slagerlistak.hu. [dostęp 2017-12-13]. (węg.).
  55. ↑ Archive Chart: November 24, 2017. officialcharts.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  56. ↑ Italiancharts.com – Sia – Everyday Is Christmas. italiancharts.com. [dostęp 2017-11-29]. (ang.).
  57. ↑ Rapports Annuels Albums 2017. ultratop.be. [dostęp 2018-12-04]. (fr.).