Sanders w zespole Bucks, w 2011 | ||||||||||||||||
| środkowy/silny skrzydłowy | ||||||||||||||||
| Data i miejsce urodzenia |
21 listopada 1988 | |||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wzrost |
211 cm | |||||||||||||||
| Masa ciała |
107 kg | |||||||||||||||
| Kariera | ||||||||||||||||
| Aktywność |
2010–2017 | |||||||||||||||
| Szkoła średnia |
Pirt St. Lucie (Port St. Lucie, Floryda) | |||||||||||||||
| College |
VCU (2007–2010) | |||||||||||||||
| Draft |
2010, numer: 15 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Larry Sanders (ur. 21 listopada 1988 w Fort Pierce) – amerykański koszykarz występujący na pozycji środkowego.
Sanders przyjął ofertę koledżu VCU mieszczącym się w Richmond. Występował tam na pozycji silnego skrzydłowego, w pierwszych dwóch sezonach grał u boku Erica Maynora, z którym doprowadzili VCU do NCAA Tournament. Na meczu pierwszej rundy z koledżem z UCLA zakończyli swą przygodę. W ciągu trzech sezonów w NCAA Sanders dwukrotnie zdobył nagrodę najlepszego obrońcy konferencji.
Larry jako senior w NCAA został automatycznie zgłoszony do NBA Draftu. Został wybrany z 15 numerem przez ekipę Milwaukee Bucks.
W lutym 2011 został wysłany na tydzień do NBA D-League.
13 marca 2017 podpisał umowę do końca sezonu z Cleveland Cavaliers. Klub zwolnił go 12 kwietnia.
4 kwietnia 2014 został zawieszony na 5 spotkań z powodu wykrycia w jego organizmie marihuany.
W czerwcu 2014 roku na jaw wyszło, jakoby w trakcie sezonu 2012-13 Sanders miał uderzyć w twarz swojego ówczesnego kolegę z drużyny – Mike Dunleavy'ego.
Na podstawie, o ile nie zaznaczono o inaczej.
| Legenda | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| M | Mecze | S5 | Pierwsza piątka | MPG | Minuty na mecz |
| FG% | Celność rzutów z pola | 3P% | Celność rzutów „za 3” | FT% | Celność rzutów wolnych |
| RPG | Zbiórki na mecz | APG | Asysty na mecz | SPG | Przechwyty na mecz |
| BPG | Bloki na mecz | PPG | Punkty na mecz | ||
Na podstawie Basketball-Reference.com (ang.)
| Sezon | Drużyna | M | S5 | MPG | FG% | 3P% | FT% | RPG | APG | SPG | BPG | PPG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | Milwaukee | 60 | 12 | 14,5 | 43,3% | – | 56,0% | 3,0 | 0,3 | 0,4 | 1,2 | 4,3 |
| 2011/12 | Milwaukee | 52 | 0 | 12,4 | 45,7% | 0,0% | 47,4% | 3,1 | 0,6 | 0,6 | 1,5 | 3,6 |
| 2012/13 | Milwaukee | 71 | 55 | 27,3 | 50,6% | 0,0% | 61,8% | 9,5 | 1,2 | 0,7 | 2,8 | 9,8 |
| 2013/14 | Milwaukee | 23 | 20 | 25,4 | 46,9% | 0,0% | 47,3% | 7,2 | 0,8 | 0,8 | 1,7 | 7,7 |
| 2014/15 | Milwaukee | 27 | 26 | 21,7 | 50,0% | – | 50,0% | 6,1 | 0,9 | 1,0 | 1,4 | 7,3 |
| 2016/17 | Cleveland | 5 | 0 | 2,6 | 25,0% | – | 100% | 0,8 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,8 |
| Razem | 238 | 113 | 19,5 | 48,0% | 0,0% | 55,3% | 5,7 | 0,7 | 0,6 | 1,8 | 6,4 |
| Sezon | Drużyna | M | S5 | MPG | FG% | 3P% | FT% | RPG | APG | SPG | BPG | PPG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | Milwaukee | 4 | 4 | 28,3 | 57,6% | – | 45,5% | 8,3 | 1,3 | 0,8 | 1,3 | 10,8 |
| Razem | 4 | 4 | 28,3 | 57,6% | – | 45,5% | 8,3 | 1,3 | 0,8 | 1,3 | 10,8 |