| #13 Boston Celtics | ||||||||||||||||
| niski skrzydłowy | ||||||||||||||||
| Data i miejsce urodzenia | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wzrost |
203 cm | |||||||||||||||
| Masa ciała |
100 kg | |||||||||||||||
| Kariera | ||||||||||||||||
| Aktywność |
od 2010 | |||||||||||||||
| Szkoła średnia |
Pete Knight High School (Palmdale, kalifornia) | |||||||||||||||
| College |
Fresno State (2008–2010) | |||||||||||||||
| Draft |
2010, numer: 10 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Strona internetowa | ||||||||||||||||
Paul George (ur. 2 maja 1990 w Palmdale) – amerykański koszykarz występujący na pozycji niskiego skrzydłowego, obecnie zawodnik Boston Celtics.
Został wybrany z 10 numerem w drafcie w 2010 roku po dwuletnim okresie gry we Fresno State Bulldogs. George zadebiutował w NBA w meczu ze Spurs grając 23 minuty i rzucając 4 punkty. W 2012 roku George wziął udział w konkursie wsadów.
2 czerwca 2014 został wybrany do pierwszej piątki defensorów sezonu 2013/14. Został też wybrany do trzeciej piątki All-NBA Team za sezon 2013/14.
6 lipca 2017 trafił w wyniku wymiany do zespołu Oklahomy City Thunder.
10 lipca 2019 dołączył w wyniku transferu do Los Angeles Clippers.
6 lipca 2024 podpisał kontrakt z Philadelphia 76ers.
Stan na 1 czerwca 2024, na podstawie, o ile nie zaznaczono inaczej.
| Legenda | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| M | Mecze | S5 | Pierwsza piątka | MPG | Minuty na mecz |
| FG% | Celność rzutów z pola | 3P% | Celność rzutów „za 3” | FT% | Celność rzutów wolnych |
| RPG | Zbiórki na mecz | APG | Asysty na mecz | SPG | Przechwyty na mecz |
| BPG | Bloki na mecz | PPG | Punkty na mecz | ||
Na podstawie Basketball-Reference.com (ang.)
Stan na koniec sezonu 2023/24
| Sezon | Drużyna | M | S5 | MPG | FG% | 3P% | FT% | RPG | APG | SPG | BPG | PPG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | Indiana | 61 | 19 | 20,7 | 45,3% | 29,7% | 76,2% | 3,7 | 1,1 | 1,0 | 0,4 | 7,8 |
| 2011/12 | Indiana | 66 | 66 | 29,7 | 44,0% | 38,5% | 80,2% | 5,6 | 2,4 | 1,6 | 0,6 | 12,1 |
| 2012/13 | Indiana | 79 | 79 | 37,6 | 41,9% | 36,2% | 80,7% | 7,6 | 4,1 | 1,8 | 0,6 | 17,4 |
| 2013/14 | Indiana | 80 | 80 | 36,2 | 42,4% | 36,4% | 86,4% | 6,8 | 3,5 | 1,9 | 0,3 | 21,7 |
| 2014/15 | Indiana | 6 | 0 | 15,2 | 36,7% | 40,9% | 72,7% | 3,7 | 1,0 | 0,8 | 0,2 | 8,8 |
| 2015/16 | Indiana | 81 | 81 | 34,8 | 41,8% | 37,1% | 86,0% | 7,0 | 4,1 | 1,9 | 0,4 | 23,1 |
| 2016/17 | Indiana | 75 | 75 | 35,9 | 46,1% | 39,3% | 89,8% | 6,6 | 3,3 | 1,6 | 0,4 | 23,7 |
| 2017/18 | Oklahoma City | 79 | 79 | 36,6 | 43,0% | 40,1% | 82,2% | 5,7 | 3,3 | 2,0 | 0,5 | 21,9 |
| 2018/19 | Oklahoma City | 77 | 77 | 36,9 | 43,8% | 38,6% | 83,9% | 8,2 | 4,1 | 2,2 | 0,4 | 28,0 |
| 2019/20 | L.A. Clippers | 48 | 48 | 29,6 | 43,9% | 41,2% | 87,6% | 5,7 | 3,9 | 1,4 | 0,4 | 21,5 |
| 2020/21 | L.A. Clippers | 54 | 54 | 33,7 | 46,7% | 41,1% | 86,8% | 6,6 | 5,2 | 1,1 | 0,4 | 23,3 |
| 2021/22 | L.A. Clippers | 31 | 31 | 34,7 | 42,1% | 35,4% | 85,8% | 6,9 | 5,7 | 2,2 | 0,4 | 24,3 |
| 2022/23 | L.A. Clippers | 56 | 56 | 34,6 | 45,7% | 37,1% | 87,1% | 6,1 | 5,1 | 1,5 | 0,4 | 23,8 |
| 2023/24 | L.A. Clippers | 74 | 74 | 33,8 | 47,1% | 41,3% | 90,7% | 5,2 | 3,5 | 1,5 | 0,5 | 22,6 |
| Razem | 867 | 819 | 33,7 | 44,0% | 38,5% | 85,4% | 6,3 | 3,7 | 1,7 | 0,4 | 20,8 |
| Sezon | Drużyna | M | S5 | MPG | FG% | 3P% | FT% | RPG | APG | SPG | BPG | PPG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | Indiana | 5 | 5 | 26,6 | 30,3% | 23,1% | 87,5% | 5,0 | 1,0 | 1,4 | 2,0 | 6,0 |
| 2012 | Indiana | 11 | 11 | 33,7 | 38,9% | 26,8% | 78,6% | 6,6 | 2,4 | 1,6 | 0,4 | 9,7 |
| 2013 | Indiana | 19 | 19 | 41,1 | 43,0% | 32,7% | 72,7% | 7,4 | 5,1 | 1,3 | 0,5 | 19,2 |
| 2014 | Indiana | 19 | 19 | 41,1 | 43,8% | 40,3% | 78,9% | 7,6 | 3,8 | 2,2 | 0,4 | 22,6 |
| 2016 | Indiana | 7 | 7 | 39,3 | 45,5% | 41,9% | 95,3% | 7,6 | 4,3 | 2,0 | 0,7 | 27,3 |
| 2017 | Indiana | 4 | 4 | 43,0 | 38,6% | 42,9% | 86,7% | 8,8 | 7,3 | 1,8 | 0,5 | 28,0 |
| 2018 | Oklahoma City | 6 | 6 | 41,8 | 40,8% | 36,5% | 86,1% | 6,0 | 2,7 | 1,3 | 0,7 | 24,7 |
| 2019 | Oklahoma City | 5 | 5 | 40,8 | 43,6% | 31,9% | 81,6% | 8,6 | 3,6 | 1,4 | 0,2 | 28,6 |
| 2020 | L.A. Clippers | 13 | 13 | 36,8 | 39,8% | 33,3% | 90,9% | 6,1 | 3,8 | 1,5 | 0,5 | 20,2 |
| 2021 | L.A. Clippers | 19 | 19 | 40,8 | 44,1% | 33,6% | 84,4% | 9,6 | 5,4 | 1,0 | 0,5 | 26,9 |
| 2024 | L.A. Clippers | 6 | 6 | 37,0 | 41,1% | 36,7% | 84,0% | 6,8 | 4,8 | 1,2 | 0,5 | 19,5 |
| Razem | 114 | 114 | 39,0 | 42,3% | 35,2% | 82,6% | 7,5 | 4,1 | 1,5 | 0,5 | 21,2 |