| Carbonado | |
| Közigazgatási adatok | |
| Ország | |
| Állam | Washington |
| Megye | Pierce megye |
| Rang | város |
| Irányítószám | Lista 98323 |
| Körzethívószám | 360 |
| Népesség | |
| Népesség | 734 fő (2020. ápr. 1.) |
| Népsűrűség | 564,8 fő/km² |
| Háztartások száma | 238 |
| Egy főre jutó jövedelem | 37 829 $ |
| Földrajzi adatok | |
| Tengerszint feletti magasság | 363 m |
| Terület | 1,08 km² |
| Időzóna | Pacific Time Zone UTC−08:00 |
| Azonosítók | |
| GNIS | |
| GeoNames | 5789158 |
| Elhelyezkedése | |
![]() | |
| Elhelyezkedése Pierce megyében | |
![]() | |
| Carbonado honlapja | |
A Wikimédia Commons tartalmaz Carbonado témájú médiaállományokat. | |
Carbonado az Amerikai Egyesült Államok északnyugati részén, Washington állam Pierce megyéjében elhelyezkedő város. A 2010. évi népszámlálási adatok alapján 610 lakosa van.
Az egykori bányászvárosban főleg lengyel bevándorlók éltek. Az 1899. december 9-ei bányarobbanás során 31-en életüket vesztették.
Carbonado 1948. szeptember 13-án kapott városi rangot.
| Hónap | Jan. | Feb. | Már. | Ápr. | Máj. | Jún. | Júl. | Aug. | Szep. | Okt. | Nov. | Dec. | Év |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rekord max. hőmérséklet (°C) | 23,3 | 22,8 | 23,9 | 31,1 | 33,3 | 33,9 | 37,2 | 36,7 | 33,9 | 32,2 | 23,9 | 18,9 | 37,2 |
| Átlagos max. hőmérséklet (°C) | 7,8 | 8,9 | 10,6 | 12,8 | 16,1 | 18,9 | 22,8 | 23,3 | 20,6 | 15,6 | 10,0 | 6,7 | 14,5 |
| Átlagos min. hőmérséklet (°C) | 0,6 | 0,6 | 1,7 | 3,3 | 6,1 | 8,9 | 11,1 | 11,1 | 8,3 | 5,0 | 2,2 | 0,0 | 4,9 |
| Rekord min. hőmérséklet (°C) | −18,9 | −16,7 | −11,7 | −3,9 | −3,3 | −1,1 | 2,2 | 0,0 | −2,2 | −7,8 | −13,9 | −18,0 | −18,9 |
| Átl. csapadékmennyiség (mm) | 182 | 132 | 148 | 128 | 122 | 100 | 49 | 44 | 72 | 128 | 221 | 148 | 1474 |
| Forrás: The Weather Channel | |||||||||||||
| Népesség különböző években | |||
|---|---|---|---|
| Év | Népesség | Vált. (%) | |
| 1890 | 705 | ||
| 1950 | 412 | ||
| 1960 | 424 | 2,9% | |
| 1970 | 394 | −7,1% | |
| 1980 | 456 | 15,7% | |
| 1990 | 495 | 8,6% | |
| 2000 | 621 | 25,5% | |
| 2010 | 610 | −1,8% | |
| 2019 (becsült) | 735 | ||
| Népszámlálási adatok 2015-ös becslés | |||
A 2010-es népszámláláskor a városnak 610 lakója, 208 háztartása és 153 családja volt. A népsűrűség 564,8 fő/km2. A lakóegységek száma 218, sűrűségük 201,9 db/km2. A lakosok 93,1%-a fehér, 0,7%-a afroamerikai, 1%-a indián, 1,1%-a ázsiai, 0,2%-a a Csendes-óceáni szigetekről származik, 1,5%-a egyéb, 2,5%-a pedig kettő vagy több etnikumú. A spanyol vagy latino származásúak aránya 4,8% ( )
A háztartások 39,9%-ában élt 18 évnél fiatalabb. 57,7% házas, 6,7% egyedülálló nő, 9,1% egyedülálló férfi, 26,4% pedig nem család. 18,8% egyedül élt; 5,8%-uk 65 éves vagy idősebb. Egy háztartásban átlagosan 2,93 személy élt; a családok átlagmérete 3,37 fő.
A medián életkor 34,9 év volt. A város lakóinak 43,2%-a 18 évesnél fiatalabb, 9,3% 18 és 24 év közötti, 27,2%-uk 25 és 44 év közötti, 24,7%-uk 45 és 64 év közötti, 10,3%-uk pedig 65 éves vagy idősebb. A lakosok 52,5%-a férfi, 47,5%-a pedig nő.
A város iskoláját a Carbonadói Történelmi Tankerület működteti.