| University Place | |
| A Chambers Bay golfpálya | |
| Közigazgatási adatok | |
| Ország | |
| Állam | Washington |
| Megye | Pierce megye |
| Rang | város |
| Alapítás éve | 1888 |
| Polgármester | Caroline Belleci |
| Irányítószám | Lista 98467 |
| Körzethívószám | 253 |
| Népesség | |
| Népesség | 34 866 fő (2020. ápr. 1.) |
| Népsűrűség | 1441,9 fő/km² |
| Háztartások száma | 13 351 |
| Egy főre jutó jövedelem | 41 979 $ |
| Földrajzi adatok | |
| Tengerszint feletti magasság | 61 m |
| Terület | 22,03 km² |
| - ebből vízi | 0,44 km² |
| Időzóna | Pacific Time Zone UTC−08:00 |
| Azonosítók | |
| GNIS | |
| GeoNames | 5814450 |
| Elhelyezkedése | |
![]() | |
| Elhelyezkedése Pierce megyében | |
![]() | |
| University Place honlapja | |
A Wikimédia Commons tartalmaz University Place témájú médiaállományokat. | |
University Place az Amerikai Egyesült Államok északnyugati részén, Washington állam Pierce megyéjében elhelyezkedő város. A 2010. évi népszámlálási adatok alapján 31 144 lakosa van.
Az 1800-as években a bölcsészettudományi képzéseket kínáló Puget Sound-i Egyetem új kampuszt kívánt nyitni, de a területet a település később visszavásárolta. University Place 1995. augusztus 31-én kapott városi rangot.
A 2015-ös U.S. Opennek otthont adó Chambers Bay golfpálya 2007-ben nyílt meg.
A képviselőtestület hét tagját négy évre, míg a közülük kikerülő polgármestert két évre választják. A város iskoláinak fenntartója a University Place-i Tankerület.
| Hónap | Jan. | Feb. | Már. | Ápr. | Máj. | Jún. | Júl. | Aug. | Szep. | Okt. | Nov. | Dec. | Év |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rekord max. hőmérséklet (°C) | 18,9 | 20,0 | 25,0 | 27,8 | 33,3 | 33,9 | 33,9 | 33,9 | 31,7 | 27,8 | 21,7 | 20,0 | 33,9 |
| Átlagos max. hőmérséklet (°C) | 8,9 | 10,6 | 13,3 | 15,6 | 18,9 | 22,2 | 25,0 | 25,0 | 21,7 | 16,1 | 11,7 | 8,3 | 16,5 |
| Átlagos min. hőmérséklet (°C) | 2,8 | 2,8 | 4,4 | 6,1 | 8,9 | 11,7 | 13,3 | 13,3 | 11,1 | 7,8 | 4,4 | 2,2 | 7,4 |
| Rekord min. hőmérséklet (°C) | −8,3 | −11,7 | −9,4 | −1,7 | 1,1 | 2,8 | 7,2 | 5,0 | 1,1 | −3,3 | −15,0 | −14,4 | −15,0 |
| Átl. csapadékmennyiség (mm) | 151 | 102 | 103 | 76 | 54 | 40 | 17 | 12 | 33 | 94 | 170 | 140 | 992 |
| Forrás: The Weather Channel | |||||||||||||
| Népesség különböző években | |||
|---|---|---|---|
| Év | Népesség | Vált. (%) | |
| 1970 | 13 230 | ||
| 1980 | 20 381 | 54,1% | |
| 1990 | 27 701 | 35,9% | |
| 2000 | 29 933 | 8,1% | |
| 2010 | 31 144 | 4% | |
| 2019 (becsült) | 34 001 | ||
| Népszámlálási adatok 2015-ös becslés | |||
A 2010-es népszámláláskor a városnak 31 144 lakója, 12 819 háztartása és 8476 családja volt. A népsűrűség 1441,9 fő/km2. A lakóegységek száma 13 573, sűrűségük 628,4 db/km2. A lakosok 71%-a fehér, 8,5%-a afroamerikai, 0,8%-a indián, 9%-a ázsiai, 0,8%-a a Csendes-óceáni szigetekről származik, 1,7%-a egyéb, 8,2%-a pedig kettő vagy több etnikumú. A spanyol vagy latino származásúak aránya 6,7% ( )
A háztartások 32,7%-ában élt 18 évnél fiatalabb. 47,9% házas, 14% egyedülálló nő, 4,2% egyedülálló férfi, 33,9% pedig nem család. 27,7% egyedül élt; 9,5%-uk 65 éves vagy idősebb. Egy háztartásban átlagosan 2,41 személy élt; a családok átlagmérete 2,94 fő.
A medián életkor 39,4 év volt. A város lakóinak 23,6%-a 18 évesnél fiatalabb, 9,3% 18 és 24 év közötti, 24,3%-uk 25 és 44 év közötti, 28,9%-uk 45 és 64 év közötti, 14,1%-uk pedig 65 éves vagy idősebb. A lakosok 47%-a férfi, 53%-a pedig nő.
{{cite web}}: |author= has generic name (súgó)