| Ricky Rubio | |||
| Teljes név | Ricard Rubio Vives | ||
| Becenév | Ricky Business, La Pistola, Mozart The Boy Wonder | ||
| Nemzetiség | spanyol | ||
| Született | 1990. október 21. (36 éves) El Masnou, Barcelona, Spanyolország | ||
| Magasság | 192 cm | ||
| Tömeg | 86 kg | ||
| Aktív évek | 2005– | ||
| Csapat adatok | |||
| Csapat | Cleveland Cavaliers | ||
| Poszt | irányító | ||
| Mezszám | 13 | ||
| Draft | 1. kör, 5. választott, 2009 Minnesota Timberwolves | ||
| Csapatai | |||
| Válogatottság | |||
| |||
| Díjak, elismerések | |||
| NBA Első újonc csapat (2012) Euroliga-bajnok (2010) EuroCup-bajnok (2008) Liga ACB-bajnok (2011) 2× Copa del Rey-bajnok (2010, 2011) FIBA EuroChallenge-bajnok (2006) Mister Europa Az év játékosa (2008) EuroLeague Rising Star (2010) ACB Az év védekező játékosa (2009) ACB Most Spectacular Player (2010) 2× All-Spanish League Csapat (2008, 2010) Spanish League Rising Star (2007) 3× FIBA Az év fiatal játékosa (2007–2009) FIBA Világbajnokság MVP (2019) FIBA Európa U16-os Bajnokság MVP (2006) | |||
| Az infobox utoljára frissítve: 2022. február 7. | |||
| Szerzett érmek | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
Ricard „Ricky” Rubio Vives (El Masnou, Barcelona, 1990. október 21. –) spanyol színekben Európa-bajnok és olimpiai ezüstérmes katalán kosárlabdázó.
Az NBA 2011–2012-es szezonját a Minnesota Timberwolves csapatában kezdte.

| JM | Játszott mérkőzések | KM | Kezdőként játszott | JP/M | Játszott perc mérkőzésenként |
| MG% | Mezőnygól hatékonyság | 3P% | Hárompontos hatékonyság | BD% | Büntetődobás hatékonyság |
| LP/M | Lepattanó mérkőzésenként | GP/M | Gólpassz mérkőzésenként | L/M | Labdaszerzés mérkőzésenként |
| B/M | Blokk mérkőzésenként | P/M | Pont mérkőzésenként | Kiemelve | Karriercsúcs |
| † | Bajnok | * | Legjobb a ligában | Rekord |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011–2012 | Minnesota Timberwolves | 41 | 31 | 34,2 | .357 | .340 | .803 | 4,2 | 8,2 | 2,2 | 0,2 | 10,6 |
| 2012–2013 | Minnesota Timberwolves | 57 | 47 | 29,7 | .360 | .293 | .799 | 4,0 | 7,3 | 2,4 | 0,1 | 10,7 |
| 2013–2014 | Minnesota Timberwolves | 82 | 82 | 32,2 | .381 | .331 | .802 | 4,2 | 8,6 | 2,3 | 0,1 | 9,5 |
| 2014–2015 | Minnesota Timberwolves | 22 | 22 | 31,5 | .356 | .255 | .803 | 5,7 | 8,8 | 1,7 | 0,0 | 10,3 |
| 2015–2016 | Minnesota Timberwolves | 76 | 76 | 30,6 | .374 | .326 | .847 | 4,3 | 8,7 | 2,1 | 0,1 | 10,1 |
| 2016–2017 | Minnesota Timberwolves | 75 | 75 | 32,9 | .402 | .306 | .891 | 4,3 | 9,1 | 1,7 | 0,1 | 11,1 |
| 2017–2018 | Utah Jazz | 77 | 77 | 29,3 | .418 | .352 | .866 | 4,6 | 5,3 | 1,6 | 0,1 | 13,1 |
| 2018–2019 | Utah Jazz | 68 | 67 | 27,9 | .404 | .311 | .855 | 3,6 | 6,1 | 1,3 | 0,1 | 12,7 |
| 2019–2020 | Phoenix Suns | 57 | 57 | 31,6 | .412 | .351 | .853 | 4,6 | 8,9 | 1,5 | 0,2 | 13,0 |
| 2020–2021 | Minnesota Timberwolves | 68 | 51 | 26,1 | .388 | .308 | .867 | 3,3 | 6,4 | 1,4 | 0,1 | 8,6 |
| 2021–2022 | Cleveland Cavaliers | 34 | 8 | 28,5 | .363 | .339 | .854 | 4,1 | 6,6 | 1,4 | 0,2 | 13,1 |
| 2022–2023 | Cleveland Cavaliers | 33 | 2 | 17,2 | .343 | .256 | .800 | 2,1 | 3,5 | 0,8 | 0,2 | 5,2 |
| Karrier | 698 | 603 | 29,6 | .388 | .324 | .843 | 4,1 | 7,4 | 1,8 | 0,1 | 10,8 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | Utah Jazz | 6 | 6 | 30,2 | .354 | .313 | .783 | 7,3 | 7,0 | 1,3 | 0,5 | 14,0 |
| 2019 | Utah Jazz | 5 | 5 | 33,5 | .424 | .200 | .850 | 3,2 | 8,6 | 2,4 | 0,2 | 15,4 |
| 2023 | Cleveland Cavaliers | 3 | 0 | 5,7 | .000 | — | — | 2,0 | 1,0 | 0,3 | — | 0,0 |
| Karrier | 14 | 11 | 26,1 | .384 | .269 | .814 | 4,7 | 6,3 | 1,5 | 0,3 | 11,5 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006–2007 | Joventut Badalona | 16 | 0 | 18,9 | .348 | .167 | .767 | 2,4 | 2,8 | 3,2* | 0,1 | 3,6 |
| 2008–2009 | Joventut Badalona | 5 | 2 | 13,3 | .300 | .333 | .625 | 2,4 | 2,8 | 1,8 | — | 2,4 |
| 2009–2010† | Barcelona | 22* | 22* | 20,9 | .370 | .358 | .893 | 2,9 | 4,1 | 1,4 | 0,0 | 6,8 |
| 2010–2011 | Barcelona | 20 | 17 | 22,7 | .310 | .224 | .836 | 3,3 | 3,5 | 1,6 | 0,1 | 6,5 |
| 2023–2024 | Barcelona | 13 | 3 | 17,2 | .274 | .182 | .852 | 3,2 | 4,3 | 1,4 | — | 4,7 |
| Karrier | 76 | 44 | 19,8 | .328 | .262 | .835 | 2,9 | 3,6 | 1,9 | 0,0 | 5,4 | |
| Év | Csapat | JM | KM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007–2008 | Joventut Badalona | 16 | 10 | 20,9 | .531 | .360 | .771 | 3,4 | 4,5 | 2,4 | 0,1 | 7,6 |
| Karrier | 16 | 10 | 20,9 | .531 | .360 | .771 | 3,4 | 4,5 | 2,4 | 0,1 | 7,6 | |
| Év | Csapat | Liga | JM | JP/M | MG% | 3P% | BD% | LP/M | GP/M | L/M | B/M | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005–2006 | ACB | 14 | 7,8 | .474 | .667 | .700 | 1,1 | 0,7 | 1,0 | 0,1 | 2,6 | |
| 2006–2007 | ACB | 43 | 19,2 | .382 | .258 | .691 | 2,6 | 2,1 | 1,9 | 0,0 | 4,5 | |
| 2007–2008 | ACB | 39 | 23,2 | .363 | .265 | .794 | 3,3 | 3,9 | 2,0 | 0,3 | 10,2 | |
| 2008–2009 | ACB | 25 | 22,7 | .400 | .417 | .806 | 2,7 | 5,8 | 2,2 | 0,3 | 9,8 | |
| 2009–2010 | ACB | 42 | 20,4 | .404 | .366 | .767 | 2,7 | 4,3 | 1,9 | 0,2 | 6,4 | |
| 2010–2011 | ACB | 42 | 21,7 | .320 | .268 | .779 | 3,2 | 3,9 | 1,6 | 0,1 | 4,7 | |
| 2023–2024 | ACB | 15 | 18,4 | .377 | .292 | .886 | 3,1 | 4,1 | 1,1 | 0,1 | 6,0 |