| Gemeente in België | |||
|---|---|---|---|
| Geografie | |||
| Gewest | |||
| Provincie | |||
| Arrondissement | Aat | ||
| Oppervlakte – Onbebouwd – Woongebied – Andere |
28,59 km² (2023) 83,95% 4,68% 11,37% | ||
| Coördinaten | 50° 36' NB, 3° 51' OL | ||
| Bevolking (bron: Statbel) | |||
| Inwoners – Mannen – Vrouwen – Bevolkingsdichtheid |
3.889 (01/01/2026) 49,58% 50,42% 136,03 inw./km² | ||
| Leeftijdsopbouw – 0-17 jaar – 18-64 jaar – 65 jaar en ouder |
(01/01/2026) 21,83% 61,43% 16,74% | ||
| Politiek en bestuur | |||
| Burgemeester | Isabelle Liégeois (Brugelette Ensemble) | ||
| Bestuur | Brugelette Ensemble, PS+ | ||
| Zetels Brugelette Ensemble Les Communaux PS+ Renouveau Citoyen MR-Brugelette En Mieux |
13 5 4 2 1 1 | ||
| Economie | |||
| Gemiddeld inkomen | 21.707 euro/inw. (2023) | ||
| Werkloosheidsgraad | 9,4% (jan. 2019) | ||
| Overige informatie | |||
| Postcode 7940 7940 7941 7942 7943 |
Deelgemeente Brugelette Cambron-Casteau Attre Mévergnies-lez-Lens Gages | ||
| Zonenummer | 068 | ||
| NIS-code | 51012 | ||
| Politiezone | Sylle et Dendre | ||
| Hulpverleningszone | Henegouwen-Centrum | ||
| Website | www | ||
| Detailkaart | |||
| ligging binnen het arrondissement Aat in de provincie Henegouwen | |||
| |||
Brugelette is een plaats en gemeente in de provincie Henegouwen in België. De gemeente telt ruim 3000 inwoners. Brugelette ligt enkele kilometer ten zuidoosten van de stad Aat (Ath). Op Gages na liggen al de dorpskernen aan de Oostelijke Dender.
Brugelette staat vooral gekend omwille van Pairi Daiza.
Op Gages na liggen al de dorpskernen aan de Oostelijke Dender.
| # | Naam | Opp. (km²) | Inwoners (2025) | Inwoners per km² | NIS-code |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Brugelette | 9,54 | 1.868 | 196 | 51012A |
| 2 | Gages | 5,51 | 383 | 69 | 51012B |
| 3 | Cambron-Casteau | 5,25 | 282 | 54 | 51012C |
| 4 | Mévergnies-lez-Lens | 4,49 | 585 | 130 | 51012D |
| 5 | Attre | 3,80 | 760 | 200 | 51012E |
Brugelette ligt aan de Oostelijke Dender. Men vindt hier enkele viskweekvijvers. De hoogte aan de kerk bedraagt 51 meter.

Alle historische gegevens hebben betrekking op de huidige gemeente, inclusief deelgemeenten, zoals ontstaan na de fusie van 1 januari 1977.

| Inwoners van jaar tot jaar op 1 januari 1992 tot heden | ||
|---|---|---|
| jaar | Aantal | Evolutie: 1992=index 100 |
| 1992 | 3.265 | 100,0 |
| 1993 | 3.221 | 98,7 |
| 1994 | 3.232 | 99,0 |
| 1995 | 3.329 | 102,0 |
| 1996 | 3.292 | 100,8 |
| 1997 | 3.292 | 100,8 |
| 1998 | 3.303 | 101,2 |
| 1999 | 3.310 | 101,4 |
| 2000 | 3.344 | 102,4 |
| 2001 | 3.316 | 101,6 |
| 2002 | 3.276 | 100,3 |
| 2003 | 3.304 | 101,2 |
| 2004 | 3.261 | 99,9 |
| 2005 | 3.271 | 100,2 |
| 2006 | 3.284 | 100,6 |
| 2007 | 3.336 | 102,2 |
| 2008 | 3.395 | 104,0 |
| 2009 | 3.336 | 102,2 |
| 2010 | 3.430 | 105,1 |
| 2011 | 3.469 | 106,2 |
| 2012 | 3.501 | 107,2 |
| 2013 | 3.577 | 109,6 |
| 2014 | 3.631 | 111,2 |
| 2015 | 3.631 | 111,2 |
| 2016 | 3.619 | 110,8 |
| 2017 | 3.629 | 111,1 |
| 2018 | 3.658 | 112,0 |
| 2019 | 3.728 | 114,2 |
| 2020 | 3.724 | 114,1 |
| 2021 | 3.692 | 113,1 |
| 2022 | 3.776 | 115,7 |
| 2023 | 3.823 | 117,1 |
| 2024 | 3.853 | 118,0 |
| 2025 | 3.878 | 118,8 |
| 2026 | 3.889 | 119,1 |
| Partij | 10-10-1976 | 10-10-1982 | 9-10-1988 | 9-10-1994 | 8-10-2000 | 8-10-2006 | 14-10-2012 | 14-10-2018 | 13-10-2024 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stemmen / Zetels | % | (*1) | % | 13 | % | 13 | % | 13 | % | 13 | % | 13 | % | 13 | % | 13 | % | 13 |
| PS1/LM-CDH-PSA/LM2/ PS+3 | 24,991 | 0 | 27,671 | 3 | 30,061 | 4 | 22,871 | 3 | 29,751 | 4 | 39,381 | 6 | 47,29A | 8 | 40,772 | 7 | 18,663 | 2 |
| LM-CDH-PSA/Les Communaux1 | - | - | - | - | - | - | 19,231 | 2 | 25,111 | 4 | ||||||||
| ECOLO1 / Renouveau Citoyen2 | - | - | - | - | 8,681 | 0 | - | 12,161 | 1 | 12,091 | 1 | 10,592 | 1 | |||||
| PCB1/PC2 | 8,311 | 0 | - | 3,12 | 0 | - | - | - | - | - | - | |||||||
| I.C.B. | 44,57 | 7 | 39,68 | 6 | 48,99 | 7 | 15,15 | 1 | 12,35 | 1 | - | - | - | - | ||||
| IRB | 19,9 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||
| RB | - | 32,65 | 4 | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||
| EB | - | - | 17,85 | 2 | - | - | - | - | - | - | ||||||||
| B.R. | - | - | - | 32,0 | 5 | 46,05 | 8 | - | - | - | - | |||||||
| Ent.D.M. | - | - | - | 29,98 | 4 | - | - | - | - | - | ||||||||
| BA | - | - | - | - | - | 38,44 | 5 | - | - | - | ||||||||
| Ensemble | - | - | - | - | - | 22,18 | 2 | - | - | - | ||||||||
| GR | - | - | - | - | - | - | 16,54 | 1 | - | - | ||||||||
| MCB1/ Brugelette Ensemble2 | - | - | - | - | - | - | 24,011 | 3 | 21,402 | 3 | 33,772 | 5 | ||||||
| MR - Brugelette en Mieux | - | - | - | - | - | - | - | - | 9,99 | 1 | ||||||||
| Anderen(*2) | 2,23 | 0 | - | - | - | 3,17 | 0 | - | - | 6,51 | 0 | 1,88 | 0 | |||||
| Totaal stemmen | 2242 | 2208 | 2208 | 2308 | 2310 | 2379 | 2343 | 2492 | 2534 | |||||||||
| Opkomst % | 96,04 | 94,94 | 93,64 | 95,62 | 92,43 | 93,40 | 91,15 | |||||||||||
| Blanco en ongeldig % | 1,83 | 2,76 | 3,58 | 5,63 | 5,71 | 5,42 | 7,00 | 5,70 | 7,58 | |||||||||
(*1) De zetelverdeling voor dit jaar ontbreekt of is onvolledig op de verkiezingsdatabase.
(*2) 1976: RB76 (2,23%) / 2000: F.M. (3,17%) / 2018: OC (4,77%), CSV (1,74%) / 2024: CSV (1,88%)
De plaats heeft met station Brugelette een spoorwegstation aan spoorlijn 90 (Denderleeuw - Saint-Ghislain).
Sint-Vincentius is de patroonheilige van Brugelette.