| Gemeente in België | |||
|---|---|---|---|
| Geografie | |||
| Gewest | |||
| Provincie | |||
| Arrondissement | Thuin | ||
| Oppervlakte – Onbebouwd – Woongebied – Andere |
86,01 km² (2023) 91,89% 3,11% 5% | ||
| Coördinaten | 50° 2' NB, 4° 10' OL | ||
| Bevolking (bron: Statbel) | |||
| Inwoners – Mannen – Vrouwen – Bevolkingsdichtheid |
5.214 (01/01/2026) 49,35% 50,65% 60,62 inw./km² | ||
| Leeftijdsopbouw – 0-17 jaar – 18-64 jaar – 65 jaar en ouder |
(01/01/2026) 20,79% 57,92% 21,29% | ||
| Politiek en bestuur | |||
| Burgemeester | Jean-Marc Monin (Ensemble pour Momignies) | ||
| Bestuur | Ensemble pour Momignies | ||
| Zetels Ensemble pour Momignies Pour Vous |
17 10 7 | ||
| Economie | |||
| Gemiddeld inkomen | 17.784 euro/inw. (2023) | ||
| Werkloosheidsgraad | 13,96% (jan. 2019) | ||
| Overige informatie | |||
| Postcode 6590 6591 6592 6593 6594 6596 6596 |
Deelgemeente Momignies Macon Monceau-Imbrechies Macquenoise Beauwelz Forge-Philippe Seloignes | ||
| Zonenummer | 060 | ||
| NIS-code | 56051 | ||
| Politiezone | Botte du Hainaut | ||
| Hulpverleningszone | Henegouwen-Oost | ||
| Website | www | ||
| Detailkaart | |||
| ligging binnen het arrondissement Thuin in de provincie Henegouwen | |||
| |||
Momignies is een plaats en gemeente in het zuiden van de provincie Henegouwen in België. De gemeente telt ruim 5000 inwoners.
Momignies ligt in het zuiden van de provincie Henegouwen en ligt ingeklemd tussen de stad Chimay en de Franse Grens. Daarmee is het, samen met Essen, een van de twee Belgische gemeenten die aan slechts aan één andere Belgische gemeente grenst. De overige buurgemeenten zijn Frans, opvallend hierbij is dat Momignies aan drie verschillende Franse departementen grenst namelijk Aisne, Ardennes en Nord
| # | Naam | Opp. (km²) | Inwoners (2025) | Inwoners per km² | NIS-code |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Momignies | 15,36 | 2.087 | 136 | 56051A |
| 2 | Macon | 10,49 | 679 | 65 | 56051B |
| 3 | Monceau-Imbrechies | 5,23 | 239 | 46 | 56051C |
| 4 | Seloignes | 14,60 | 1.079 | 74 | 56051D |
| 5 | Forge-Philippe | 17,70 | 204 | 12 | 56051E |
| 6 | Macquenoise | 16,54 | 481 | 29 | 56051F |
| 7 | Beauwelz | 6,09 | 444 | 73 | 56051G |
Momignies ligt nabij de Belgisch-Franse grens. De hoogte aan de kerk bedraagt 257 meter.

Alle historische gegevens hebben betrekking op de huidige gemeente, inclusief deelgemeenten, zoals ontstaan na de fusie van 1 januari 1977.

| Inwoners van jaar tot jaar op 1 januari vanaf 1992 tot heden | ||
|---|---|---|
| jaar | Aantal | Evolutie: 1992=index 100 |
| 1992 | 5.106 | 100,0 |
| 1993 | 5.159 | 101,0 |
| 1994 | 5.077 | 99,4 |
| 1995 | 5.166 | 100,2 |
| 1996 | 5.111 | 100,1 |
| 1997 | 5.106 | 100,0 |
| 1998 | 5.116 | 100,2 |
| 1999 | 5.176 | 101,4 |
| 2000 | 5.128 | 100,4 |
| 2001 | 5.126 | 100,4 |
| 2002 | 5.117 | 100,2 |
| 2003 | 5.140 | 100,7 |
| 2004 | 5.127 | 100,4 |
| 2005 | 5.088 | 99,6 |
| 2006 | 5.125 | 100,4 |
| 2007 | 5.140 | 100,7 |
| 2008 | 5.161 | 101,1 |
| 2009 | 5.221 | 102,3 |
| 2010 | 5.261 | 103,0 |
| 2011 | 5.273 | 103,3 |
| 2012 | 5.296 | 103,7 |
| 2013 | 5.323 | 104,2 |
| 2014 | 5.371 | 105,2 |
| 2015 | 5.329 | 104,4 |
| 2016 | 5.339 | 104,6 |
| 2017 | 5.315 | 104,1 |
| 2018 | 5.309 | 104,0 |
| 2019 | 5.305 | 103,9 |
| 2020 | 5.345 | 104,7 |
| 2021 | 5.310 | 104,0 |
| 2022 | 5.284 | 103,5 |
| 2023 | 5.296 | 103,7 |
| 2024 | 5.234 | 102,5 |
| 2025 | 5.213 | 102,1 |
| 2026 | 5.214 | 102,1 |
| Partij | 10-10-1976 | 10-10-1982 | 9-10-1988 | 9-10-1994 | 8-10-2000 | 8-10-2006 | 14-10-2012 | 14-10-2018 | 13-10-2024 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stemmen / Zetels | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 |
| AC1 / Ensemble pour MomigniesC | - | - | - | - | - | - | 16,401 | 2 | 15,091 | 2 | 53,93C | 10 | ||||||
| PRL1 / PRL-PSA / MR-PSB / Ensemble pour MomginiesC | 27,541 | 5 | 30,431 | 5 | 29,21 | 5 | 54,57A | 9 | 57,41A | 10 | 50,15B | 10 | 60,67B | 12 | 48,73B | 9 | ||
| PS1 / PRL-PSA / MR-PSB / Pour VousC | 18,991 | 3 | 23,831 | 4 | 22,291 | 4 | 43,06C | 7 | ||||||||||
| PSC1 / IC2 / Pour VousC | 50,391 | 9 | 42,421 | 8 | 44,142 | 8 | 45,432 | 8 | 38,632 | 7 | 27,672 | 5 | 22,932 | 3 | 33,432 | 6 | ||
| ECOLO | - | 3,33 | 0 | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||
| Defense R | 3,11 | 0 | - | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||
| JOS | - | - | 4,37 | 0 | - | - | - | - | - | - | ||||||||
| I.D. | - | - | - | - | 3,96 | 0 | - | - | - | - | ||||||||
| CPA | - | - | - | - | - | 6,62 | 0 | - | - | - | ||||||||
| P.S.E. | - | - | - | - | - | 15,56 | 2 | - | - | - | ||||||||
| NATION | - | - | - | - | - | - | - | 2,75 | 0 | - | ||||||||
| Chez Nous | - | - | - | - | - | - | - | - | 3,01 | 0 | ||||||||
| Totaal stemmen | 3335 | 3260 | 3394 | 3382 | 3537 | 3576 | 3608 | 3627 | 3453 | |||||||||
| Opkomst % | 97 | 96,52 | 95,23 | 95,21 | 91,78 | 91,08 | 87,97 | |||||||||||
| Blanco en ongeldig % | 3,66 | 3,31 | 4,15 | 4,26 | 4,41 | 4,59 | 5,85 | 6,81 | 7,53 | |||||||||
Verschillende gewestwegen doen de gemeente aan. Dit zijn: