Het stationsgebouw in 2021 | ||||
| Opening | 16 januari 1866 | |||
| Telegrafische code | FNG | |||
| Lijn(en) | 94 - 123 | |||
| Reizigerstellingen • Weekdag • Zaterdag • Zondag |
(2022) 3.655 1.177 1.059 | |||
| Beheerder | NMBS | |||
| Architectuur | ||||
| Perronhoogte | 28 cm, 76 cm | |||
| S-Net | ||||
| Lijn Richting | Volgend station | |||
| S 3 Dendermonde | Halle | |||
| S 3 Denderleeuw | Herne | |||
| S 5 Mechelen | Halle | |||
| S 5 Geraardsbergen | Herne | |||
| Ligging | ||||
| Coördinaten | 50° 42′ NB, 4° 3′ OL | |||
| ||||
Station Edingen is een spoorwegstation langs spoorlijn 94 en spoorlijn 123 in de stad Edingen.
Bij dit station zijn er kaartautomaten, informatieschermen en gratis fietsparking.
Een kopie van het stationsgebouw in Edingen werd later opgetrokken in station Marchienne-au-Pont.
Sinds 1 maart zijn de loketten van dit station enkel in de week geopend tussen 7 en 14.15 uur.
| Serie | Treinsoort | Route | Bijzonderheden |
|---|---|---|---|
| IC 06 | Intercity (NMBS) | Brussels Airport-Zaventem – Brussel-Zuid – Edingen – Doornik | |
| IC 18 | Intercity (NMBS) | [ Doornik – Aat – Edingen – ] Brussel-Zuid – Namen – Luik-Guillemins – Luik-Sint-Lambertus | Rijdt alleen op werkdagen. Rijdt in de spits verder naar Doornik. |
| IC 26 | Intercity (NMBS) | Kortrijk – Doornik – Edingen – Brussel-Zuid – Dendermonde | Rijdt in het weekend Brussel-Zuid - Dendermonde |
| S 5 | S-trein Brussel (NMBS) | [ Geraardsbergen – ] Edingen – Halle – Brussel-Schuman – Vilvoorde – Mechelen | Rijdt 2 keer per uur van/naar Mechelen/Geraardsbergen. Rijdt in het weekend tussen Halle en Mechelen. Rijdt tijdens de vakantieperiode 1x/u enkel tussen Halle en Mechelen. |
| S 3 | S-trein Brussel (NMBS) | [ Denderleeuw – ] Geraardsbergen – Edingen – Brussel-Noord – [ Dendermonde ] / [ Schaarbeek ] | Rijdt 2x keer per uur tussen Geraardsbergen en Denderleeuw niet in het weekend. Tijdens de spits extra ritten Geraardsbergen-Schaarbeek. Rijdt tijdens het weekend 1x keer per uur tussen Denderleeuw-Brussel-Noord. |
| P 7510/8510 | Piekuurtrein (NMBS) | Moeskroen – Doornik – Edingen – Brussel-Zuid – Schaarbeek | Rijdt alleen op werkdagen. Twee treinen verder als IC-18 naar Luik-Paleis. |
De grafiek en tabel geven het gemiddeld aantal instappende reizigers weer op een week-, zater- en zondag.

| Tabel: aantal instappende reizigers station Edingen | |||
|---|---|---|---|
| Weekdag | Zaterdag | Zondag | |
| 1977 | 3 247 | 784 | 708 |
| 1978 | 4 091 | 916 | 575 |
| 1979 | 3 808 | 898 | 668 |
| 1980 | 4 098 | 835 | 647 |
| 1981 | 4 764 | 944 | 627 |
| 1982 | 4 503 | 568 | 533 |
| 1983 | 5 478 | 601 | 514 |
| 1984 | 5 009 | 724 | 663 |
| 1985 | 3 565 | 575 | 596 |
| 1986 | 5 252 | 695 | 498 |
| 1987 | 3 926 | 489 | 445 |
| 1988 | 4 299 | 737 | 702 |
| 1989 | 3 945 | 614 | 480 |
| 1990 | 4 969 | 581 | 541 |
| 1991 | 5 197 | 670 | 589 |
| 1992 | 4 700 | 606 | 487 |
| 1993 | 4 582 | 599 | 501 |
| 1994 | 4 783 | 729 | 613 |
| 1995 | 4 188 | 718 | 578 |
| 1996 | 4 069 | 612 | 456 |
| 1997 | 3 797 | 696 | 484 |
| 1998 | 3 860 | 630 | 435 |
| 1999 | 4 064 | 688 | 497 |
| 2000 | 4 082 | 750 | 794 |
| 2001 | 4 069 | 752 | 676 |
| 2002 | 3 601 | 650 | 530 |
| 2003 | 3 056 | 738 | 652 |
| 2004 | 3 456 | 660 | 626 |
| 2005 | 3 315 | 782 | 806 |
| 2006 | 3 728 | 746 | 631 |
| 2007 | 3 383 | 702 | 696 |
| 2008 | - | - | - |
| 2009 | 2 748 | 609 | 489 |
| 2010 | - | - | - |
| 2011 | - | - | - |
| 2012 | 2 985 | 740 | 700 |
| 2013 | 2 949 | 746 | 550 |
| 2014 | 2 887 | 877 | 938 |
| 2015 | 3 255 | 595 | 502 |
| 2016 | 3 263 | 753 | 675 |
| 2017 | 3 235 | 857 | 754 |
| 2018 | 3 936 | 1 244 | 1 102 |
| 2019 | 3 913 | 929 | 789 |
| 2020 | 2 523 | 761 | 636 |
| 2021 | - | - | - |
| 2022 | 3 655 | 1 177 | 1 059 |
| 2023 | 3 561 | 1 233 | 1 112 |
| 2024 | 3 975 | 1 318 | 1 102 |
| 2025 | 3 592 | 1 439 | 1 179 |