| Gemeente in België | |||
|---|---|---|---|
| Geografie | |||
| Gewest | |||
| Provincie | |||
| Arrondissement | Luik | ||
| Oppervlakte – Onbebouwd – Woongebied – Andere |
22,63 km² (2023) 82,13% 5,88% 12% | ||
| Coördinaten | 50° 29' NB, 5° 35' OL | ||
| Bevolking (bron: Statbel) | |||
| Inwoners – Mannen – Vrouwen – Bevolkingsdichtheid |
5.403 (01/01/2026) 48,51% 51,49% 238,75 inw./km² | ||
| Leeftijdsopbouw – 0-17 jaar – 18-64 jaar – 65 jaar en ouder |
(01/01/2026) 20,04% 58,67% 21,28% | ||
| Politiek en bestuur | |||
| Burgemeester | Jean Paulus (IC) | ||
| Bestuur | IC | ||
| Zetels IC CD Ecolo |
17 9 6 2 | ||
| Economie | |||
| Gemiddeld inkomen | 20.958 euro/inw. (2023) | ||
| Werkloosheidsgraad | 11,87% (jan. 2019) | ||
| Overige informatie | |||
| Postcode 4170 4171 |
Deelgemeente Comblain-au-Pont Poulseur | ||
| Zonenummer | 04 | ||
| NIS-code | 62026 | ||
| Politiezone | Du Condroz | ||
| Hulpverleningszone | HEMECO | ||
| Website | www | ||
| Detailkaart | |||
| ligging binnen het arrondissement Luik in de provincie Luik | |||
| |||
Comblain-au-Pont is een plaats en gemeente aan de Amblève en Ourthe in de provincie Luik in België. De gemeente telt ruim 5000 inwoners.

Comblain-au-Pont heeft naast de hoofddeelgemeente nog één echte deelgemeente, namelijk Poulseur.
| # | Naam | Opp. (km²) | Inwoners (2025) | Inwoners per km² | NIS-code |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Comblain-au-Pont | 17,52 | 3.596 | 205 | 62026A |
| 2 | Poulseur | 5,12 | 1.769 | 346 | 62026B |
In de gemeente liggen nog enkele kleinere gehuchten, zoals Mont, Oneux, Hôyemont en wijken zoals Sart (in Poulseur), Géromont
Merk op dat de naam Comblain ook voorkomt in de buurgemeente Hamoir, ten zuiden van de gemeente Comblain-au-Pont. Verder stroomopwaarts langs de Ourthe ligt immers een deelgemeente van Hamoir, Comblain-Fairon, die naast de hoofdkern ook een gehucht Comblain-la-Tour heeft.

Comblain-au-Pont ligt aan de Ourthe. De hoogte aan de kerk bedraagt 112 meter.

Alle historische gegevens hebben betrekking op de huidige gemeente, inclusief deelgemeenten, zoals ontstaan na de fusie van 1 januari 1977.

| Inwoners van jaar tot jaar op 1 januari 1992 tot heden | ||
|---|---|---|
| jaar | Aantal | Evolutie: 1992=index 100 |
| 1992 | 5.134 | 100,0 |
| 1993 | 5.164 | 100,6 |
| 1994 | 5.205 | 101,4 |
| 1995 | 5.256 | 102,4 |
| 1996 | 5.232 | 101,9 |
| 1997 | 5.273 | 102,7 |
| 1998 | 5.226 | 101,8 |
| 1999 | 5.197 | 101,2 |
| 2000 | 5.189 | 101,1 |
| 2001 | 5.159 | 100,5 |
| 2002 | 5.176 | 100,8 |
| 2003 | 5.221 | 101,7 |
| 2004 | 5.278 | 102,8 |
| 2005 | 5.318 | 103,6 |
| 2006 | 5.372 | 104,6 |
| 2007 | 5.366 | 104,5 |
| 2008 | 5.400 | 105,2 |
| 2009 | 5.429 | 105,7 |
| 2010 | 5.406 | 105,3 |
| 2011 | 5.394 | 105,1 |
| 2012 | 5.358 | 104,4 |
| 2013 | 5.300 | 103,2 |
| 2014 | 5.303 | 103,3 |
| 2015 | 5.325 | 103,7 |
| 2016 | 5.360 | 104,4 |
| 2017 | 5.370 | 104,6 |
| 2018 | 5.381 | 104,8 |
| 2019 | 5.404 | 105,3 |
| 2020 | 5.396 | 105,1 |
| 2021 | 5.375 | 104,7 |
| 2022 | 5.321 | 103,6 |
| 2023 | 5.334 | 103,9 |
| 2024 | 5.319 | 103,6 |
| 2025 | 5.366 | 104,5 |
| 2026 | 5.403 | 105,2 |
| Partij | 10-10-1976 | 10-10-1982 | 9-10-1988 | 9-10-1994 | 8-10-2000 | 8-10-2006 | 14-10-2012 | 14-10-2018 | 13-10-2024 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stemmen / Zetels | % | 15 | % | 15 | % | 15 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 | % | 17 |
| ICA / IC-PSB | - | - | 43,58A | 8 | 43,13A | 9 | 52,46A | 10 | 58,65B | 11 | 58,31A | 11 | 52,74A | 10 | 50,87A | 9 | ||
| PS1 / ICA / IC-PSB | 50,541 | 9 | 51,151 | 9 | 33,411 | 5 | 28,891 | 5 | ||||||||||
| ECOLO | - | 10,4 | 1 | 15,64 | 2 | 8,6 | 1 | 19,11 | 3 | 10,09 | 1 | 9,51 | 1 | 15,70 | 2 | 13,94 | 2 | |
| GDP | 9,84 | 0 | 9,72 | 1 | 7,38 | 0 | - | - | - | - | - | - | ||||||
| MPC | 39,62 | 6 | 28,72 | 4 | - | - | - | - | - | - | - | |||||||
| AVENIR | - | - | - | 14,24 | 2 | - | - | - | - | - | ||||||||
| VOUS | - | - | - | 5,14 | 0 | - | - | - | - | - | ||||||||
| E.C.1 / Initiatives2 / ECD3/ CD4 | - | - | - | - | 28,431 | 4 | 31,262 | 5 | 32,182 | 5 | 31,563 | 5 | 35,194 | 6 | ||||
| Totaal stemmen | 3212 | 3333 | 3411 | 3536 | 3510 | 3565 | 3436 | 3436 | 3320 | |||||||||
| Opkomst % | 94,2 | 92,71 | 91,17 | 89,39 | 86,09 | 85,47 | 81,29 | |||||||||||
| Blanco en ongeldig % | 2,86 | 3,69 | 4,6 | 4,27 | 8,01 | 6,59 | 7,57 | 7,13 | 8,16 | |||||||||