| Gemeente in België | |||
|---|---|---|---|
| Geografie | |||
| Gewest | |||
| Provincie | |||
| Arrondissement | Verviers | ||
| Oppervlakte – Onbebouwd – Woongebied – Andere |
108,54 km² (2023) 92,64% 1,74% 5,62% | ||
| Coördinaten | 50° 24' NB, 5° 49' OL | ||
| Bevolking (bron: Statbel) | |||
| Inwoners – Mannen – Vrouwen – Bevolkingsdichtheid |
3.243 (01/01/2026) 49,74% 50,26% 29,88 inw./km² | ||
| Leeftijdsopbouw – 0-17 jaar – 18-64 jaar – 65 jaar en ouder |
(01/01/2026) 19,43% 58,56% 22,02% | ||
| Politiek en bestuur | |||
| Burgemeester | Didier Gilkinet (#VivrEnsemble) | ||
| Bestuur | #VivrEnsemble | ||
| Zetels #VivrEnsemble Stoumont Demain |
13 7 6 | ||
| Economie | |||
| Gemiddeld inkomen | 25.034 euro/inw. (2023) | ||
| Werkloosheidsgraad | 8,45% (jan. 2019) | ||
| Overige informatie | |||
| Postcode 4987 4987 4987 4987 4987 |
Deelgemeente Stoumont Chevron La Gleize Lorcé Rahier | ||
| Zonenummer | 080 | ||
| NIS-code | 63075 | ||
| Politiezone | Stavelot-Malmedy | ||
| Hulpverleningszone | Warche Amblève Lienne | ||
| Website | www | ||
| Detailkaart | |||
| ligging binnen het arrondissement Verviers in de provincie Luik | |||
| |||
Stoumont is een plaats en gemeente in de provincie Luik, arrondissement Verviers in België. De gemeente telt ruim 3000 inwoners. De gemeente wordt doorsneden door de Amblève, waar het riviertje de Lienne in uitmondt. In het noorden vindt men uitgestrekte bossen en venen. De hoogte aan de kerk bedraagt 337 meter.
De gemeente en haar inwoners hadden zwaar te lijden tijdens de Slag om de Ardennen en de Kampfgruppe Peiper.
| # | Naam | Opp. (km²) | Inwoners (2025) | Inwoners per km² | NIS-code |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Stoumont | 19,63 | 493 | 25 | 63075A |
| 2 | La Gleize | 41,60 | 1.201 | 29 | 63075B |
| 3 | Rahier | 14,31 | 334 | 23 | 63075C |
| 4 | Chevron | 20,03 | 816 | 41 | 63075D |
| 5 | Lorcé | 12,96 | 389 | 30 | 63075E |
Er liggen nog enkele dorpjes en gehuchten verspreid over het grondgebied zoals Monceau. Ook Moulin du Ruy en Cheneux op grondgebied van La Gleize hebben hun eigen kerkje.

Alle historische gegevens hebben betrekking op de huidige gemeente, inclusief deelgemeenten, zoals ontstaan na de fusie van 1 januari 1977.

| Inwoners van jaar tot jaar op 1 januari 1992 tot heden | ||
|---|---|---|
| jaar | Aantal | Evolutie: 1992=index 100 |
| 1992 | 2.658 | 100,0 |
| 1993 | 2.712 | 102,0 |
| 1994 | 2.745 | 103,3 |
| 1995 | 2.775 | 104,4 |
| 1996 | 2.801 | 105,4 |
| 1997 | 2.859 | 107,6 |
| 1998 | 2.821 | 106,1 |
| 1999 | 2.856 | 107,4 |
| 2000 | 2.873 | 108,1 |
| 2001 | 2.949 | 110,9 |
| 2002 | 2.957 | 111,2 |
| 2003 | 2.957 | 111,2 |
| 2004 | 2.957 | 111,2 |
| 2005 | 2.953 | 111,1 |
| 2006 | 3.006 | 113,1 |
| 2007 | 3.025 | 113,8 |
| 2008 | 2.989 | 112,5 |
| 2009 | 2.997 | 112,8 |
| 2010 | 3.024 | 113,8 |
| 2011 | 3.045 | 114,6 |
| 2012 | 3.079 | 115,8 |
| 2013 | 3.124 | 117,5 |
| 2014 | 3.109 | 117,0 |
| 2015 | 3.109 | 117,0 |
| 2016 | 3.113 | 117,1 |
| 2017 | 3.119 | 117,3 |
| 2018 | 3.104 | 116,8 |
| 2019 | 3.167 | 119,1 |
| 2020 | 3.174 | 119,4 |
| 2021 | 3.174 | 119,4 |
| 2022 | 3.189 | 120,0 |
| 2023 | 3.190 | 120,0 |
| 2024 | 3.150 | 118,5 |
| 2025 | 3.233 | 121,6 |
| 2026 | 3.243 | 122,0 |
| Partij | 10-10-1976 | 10-10-1982 | 9-10-1988 | 9-10-1994 | 8-10-2000 | 8-10-2006 | 14-10-2012 | 14-10-2018 | 13-10-2024 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stemmen / Zetels | % | 11 | % | 11 | % | 11 | % | 11 | % | 11 | % | 11 | % | 13 | % | 13 | % | 13 |
| EC1 / IC2 / AC3 / Stoumont DEM4 | 73,231 | 9 | 62,641 | 7 | 41,582 | 5 | 48,653 | 6 | 46,612 | 6 | 44,863 | 5 | 40,324 | 6 | 39,184 | 5 | 43,524 | 6 |
| UNION1 / UPVA2 / VEA / Vivre EnsembleB | 26,771 | 2 | 37,361 | 4 | 45,462 | 6 | 30,682 | 3 | 39,482 | 4 | 50,44A | 6 | 48,33B | 7 | 60,82B | 8 | 53,80B | 7 |
| ECOLO1 / VEA / Vivre EnsembleB | - | - | 12,96 | 0 | - | 13,91 | 1 | |||||||||||
| EPI | - | - | - | 20,67 | 2 | - | - | - | - | - | ||||||||
| RGC | - | - | - | - | - | 4,7 | 0 | - | - | - | ||||||||
| Avec Vous | - | - | - | - | - | - | 11,34 | 0 | - | - | ||||||||
| Interets Citoyens | - | - | - | - | - | - | - | - | 2,69 | 0 | ||||||||
| Totaal stemmen | 1658 | 1677 | 1804 | 1891 | 2036 | 2138 | 2164 | 2238 | 2258 | |||||||||
| Opkomst % | 97,2 | 93,2 | 91,75 | 94,56 | 91,62 | 91,61 | 90,61 | |||||||||||
| Blanco en ongeldig % | 1,33 | 3,76 | 2,94 | 4,34 | 4,32 | 3,46 | 3,05 | 4,42 | 4,34 | |||||||||